Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росіяни стягнули військову техніку та вибухівку до машинного залу ЗАЕС. Є ризик пожежі – Енергоатом

ЗАЕС новини: окупанти розмістили вибухівку поблизу енергоблоку. Фото: Wikipedia

ЗАЕС новини: окупанти розмістили вибухівку поблизу енергоблоку. Фото: Wikipedia

Російські окупанти затягнули до машинного залу 1-го енергоблока Запорізької атомної електростанції – однієї з найбільших АЕС у Європі – вибухівку, зброю та військову техніку. Про це повідомляє компанія «Енергоатом».

Quote«Увесь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом перебуває на цей час зовсім поруч з обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. Зокрема, у безпосередній близькості до головного оливобаку, де міститься легкозаймиста олива, що охолоджує парову турбіну. Там є й вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора», — йдеться в повідомленні.

В «Енергоатомі» додали, що росіяни також заблокували доступ пожежних та інших спецмашин до зазначеного об'єкта. Це означає, що в разі виникнення пожежі вогнеборці не матимуть змоги її загасити.

Quote«Якщо пожежа станеться, наприклад, через випадкову детонацію боєкомплекту, то її масштаби можуть дорівнювати тій, що відбулася під час аварії на ЧАЕС», — наголосили в компанії.

Контекст. ЗАЕС складається із шести атомних енергоблоків по 1 млн кВт кожний. Станція перейшла під контроль російських окупантів 4 березня 2022 року. Під час обстрілів АЕС було зруйновано Навчально-тренувальний центр ЗАЕС і ВП «Атоменергомаш» — сервісний підрозділ, що займався виготовленням і ремонтом обладнання для атомної станції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Варварське захоплення Запорізької АЕС сколихнуло все українське суспільство. Президент України, міністри та депутати звернулися до міжнародних партнерів і організацій із закликом припинити акти ядерного тероризму в Україні та визнати російську федерацію країною — ядерним терористом.

Зараз на Запорізькій АЕС перебувають представники російської державної корпорації з атомної енергії «Росатом», військові Росгвардії та ФСБ рф.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини