Facebook Pixel

Україна закликає ОБСЄ зафіксувати ядерні злочини Росії

Україна закликає Організацію з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) проаналізувати ситуації на своїх ядерних об'єктах. Насамперед на захоплених Запорізькій та Чорнобильській АЕС.

Звернення направлене на адресу Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн підписали міністр енергетики Герман Галущенко, голова ДІЯРУ Олег Коріков та президент «Енергоатому» Петро Котін, повідомляє Міненерго.

«Ми звернулися до Єврокомісії з пропозицією направити в Україну спеціальну місію ЄС для об'єктивної оцінки безпеки захоплених ядерних установок», — говорить міністр енергетики Герман Галущенко.

На думку української сторони, місія ОБСЄ має встановити та задокументувати (fact finding) усі дії РФ в Україні, які загрожують безпечній експлуатації ядерних об'єктів в Україні. Насамперед це стосується захоплених АЕС — Чорнобильської та Запорізької.

Українська сторона також передала до Європейської комісії всі наявні відомості про злочинні та загрозливі дії армії РФ на цих об'єктах, включаючи терор проти персоналу та мешканців розташованих поруч міст.

У зв'язку з військовою агресією Росії Україна закликає всіх міжнародних партнерів зробити все можливе для недопущення глобальної ядерної катастрофи.

Подякувати 🎉