ОБСЄ виступила проти російських газопроводів в обхід України

Комітет з політичних питань і безпеки парламентської асамблеї цієї організації прийняв резолюцію щодо «Північного потоку — 2» і «Турецького потоку», Повідомляють «Ведомости».

У ній йдеться про те, що ці магістралі можуть бути засобами політичного і економічного тиску на країни, які залежать від поставок російського газу. В документі їх закликали відмовитися від цих поставок.

Резолюцію підготувала член Литовського сейму Рута Мілюте. А парламентарії з США, Литви і Канади внесли в документ поправку, в якій висловили стурбованість будівництвом цих газопроводів.

Telegram Logo

«Північний потік — 2» будується для того, щоб постачати газ по дну Балтійського моря безпосередньо з Росії в Німеччину в обхід України. По ньому планується прокачувати 55 млрд кубометрів газу в рік. Обсяг транзиту через українську газотранспортну систему минулого року склав 86,7 млрд кубометрів. Вартість проекту оцінюється в 10 млрд євро. Ввести його в експлуатацію планують до кінця цього року.

«Турецький потік» будується для поставок російського газу в Туреччину по дну Чорного моря. Перша нитка магістралі призначена для турецьких споживачів, друга — для забезпечення країн Південної та Південно-Східної Європи. Кожна з них розрахована на прокачку 15,75 млрд кубометрів. Запуск трубопроводу також запланований на кінець цього року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини