Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Запорізька АЕС під чоботом росіян. Що відбувається на станції на п'яту добу окупації

Запорізька АЕС п'яту добу під російською окупацією. Фото: energoatom.com.ua

Запорізька АЕС п'яту добу під російською окупацією. Фото: energoatom.com.ua

Наразі в мережі працюють два енергоблоки Запорізької АЕС. Залишаються вимкнені через пошкодження дві високовольтні лінії 750 кВ: Запорізька та Південно-Донбаська.

«Іде ремонт блокового трансформатора енергоблока №6. Після огляду цього трансформатора та виявлення пошкодження його мастилосистеми, що сталося 04.03.2022 під час обстрілу майданчика ЗАЕС російськими військовими, 08.03.2022 енергоблок №6 було виведено в аварійний ремонт», — ідеться в повідомленні Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

Наголошується, що оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їх безпечну експлуатацію. З 9 березня частина денного персоналу працює на робочих місцях, частина — дистанційно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також із 9 березня на ЗАЕС відновлено ремонтні роботи на енергоблоці №1.

«Однак через окупацію російськими військами на майданчики АЕС і прилеглу територію поки що неможливо доставити необхідні запасні частини, обладнання та спеціалізований персонал для забезпечення раніше запланованого обсягу ремонтних робіт», — уточнили в ДІЯРУ.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Обсяг ремонтних і відновлювальних робіт на енергоблоці №1 планується зменшити. Однак це може знизити надійність обладнання та призвести до його відмов, аварійних ситуацій та аварій.

Пошкодження ЗАЕС внаслідок обстрілу російськими окупантами

Під час штурму ЗАЕС 4 березня 2022 року були обстріляні з артилерійських систем будівлі навчально-тренувального центру, унаслідок чого частина приміщень згоріла, а в деяких із них є пошкодження та снаряди, що не розірвалися. У зв'язку з цим процес підготування та підвищення кваліфікації персоналу з моменту захоплення ворожими військами ЗАЕС зупинено.

Держатомрегулювання зазначає, що недотримання планів щодо підготування та підтримання компетенції персоналу знижує рівень ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС.

Автоматизована система радіаційного контролю АЕС та автоматизована система контролю радіаційного стану в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження працюють у штатному режимі, зміни радіаційного стану на майданчику АЕС, у ВС та СЗЗ не зафіксовано.

Сайт Запорізької АЕС не працює, інформація про радіаційний стан у режимі реального часу для громадськості недоступна.

Через руйнування робочих приміщень та неможливість їх убезпечення державні інспектори ДІЯРУ працюють дистанційно. Незалежний нагляд за ядерною та радіаційною безпекою безпосередньо на майданчику ЗАЕС не здійснюється.

Ситуація в окупованому Енергодарі

У місті є електроенергія, водопостачання та теплопостачання, працює міська влада та комунальні служби. У той же час немає можливості завезення продуктів харчування до магазинів торговельних мереж, а також ліків до аптек, більшість інтернет-провайдерів досі не працюють, також не працюють банкомати та POS-термінали. На АЗС — дефіцит пального. Нині здійснюються заходи щодо організації гуманітарних коридорів.

Коментарі

Всі новини