Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Під радіоактивним ударом опиняться мільйони: вчені показали, що буде в разі аварії на ЗАЕС

Вчені показали модель розповсюдження радіоактивного забруднення в разі аварії на ЗАЕС. Фото: dw.com

Вчені показали модель розповсюдження радіоактивного забруднення в разі аварії на ЗАЕС. Фото: dw.com

Аварія на Запорізькій АЕС загрожує не лише України, але й усьому світу, адже під радіоактивним ударом опиняться безліч країн і мільйони людей.

Про це повідомляється в Telegram-каналі «Енергоатому».

Завідувач відділу математичного моделювання довкілля в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України Іван Ковалець показав розрахунки наслідків аварії на ЗАЕС і наголосив, що це буде дуже важка ситуація.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Є розрахунки викидів для одного з таких сценаріїв. Цей сценарій передбачає грамотні дії персоналу під час аварії для мінімізації наслідків. Тобто це не «апокаліптичний» сценарій, але це дуже важка аварія максимальної категорії 7 за шкалою ІNES. Коли оцінки обсягів викидів зроблено, усе залежить від метеорологічних умов, і ми моделюємо атмосферне розповсюдження», — зазначив Ковалець.

Водночас він підкреслив, що поширення радіоактивного забруднення відбуватиметься залежно від погодних умов. Однак його точно відчують жителі південних регіонів України, Криму, Румунії та Болгарії. Окрім того, у разі аварії на ЗАЕС буде забруднено й акваторію Чорного моря.

znimok-ekrana-2022-08-09-o-151358.png znimok-ekrana-2022-08-09-o-151409.png

Контекст. В «Енергоатомі» заявили, що обстріли Запорізької АЕС, яка з лютого перебуває під контролем окупантів, ставлять під серйозну загрозу її функціонування. Унаслідок атак російських загарбників уже не працює один енергоблок, пошкоджено азотно-кисневу станцію, об‘єднаний допоміжний корпус і декілька датчиків радіаційного моніторингу поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини