Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У МАГАТЕ заявили про втрату контролю над ЗАЕС

ЗАЕС новини: в МАГАТЕ визнали відсутність контролю за станцією. Фото: Wikipedia

ЗАЕС новини: в МАГАТЕ визнали відсутність контролю за станцією. Фото: Wikipedia

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що ситуація із захопленою росіянами Запорізькою атомною електростанцією стає дедалі серйознішою. У МАГАТЕ наголосили, що контроль над найбільшою у Європі АЕС втрачено.

Quote«Усі принципи ядерної безпеки було порушено. На карту поставлено надзвичайно серйозну й небезпечну справу», — наводить слова очільника агентства Рафаеля Гроссі видання Spectrum News.

Він заявив, що ЗАЕС розташована на території, на якій тривають активні бої, і нагадав про обстріли станції на початку війни рф в Україні.

Гроссі наголосив, що нині виникла «парадоксальна ситуація»: АЕС перебуває під контролем російських окупантів, але всіма ядерними операціями керує український персонал. Це стає причиною конфліктів і застосування насильства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Глава МАГАТЕ також не виключив, що ЗАЕС зараз не має доступу до необхідних постачань обладнання та запчастин для повноцінного й безпечного функціонування.

Quote«Ми не впевнені, що станція отримує все, що їй потрібно», — наголосив він.

Контекст. ЗАЕС складається із шести атомних енергоблоків по 1 млн кВт кожний. Станція перейшла під контроль російських окупантів 4 березня 2022 року. Під час обстрілів АЕС було зруйновано Навчально-тренувальний центр ЗАЕС і ВП «Атоменергомаш» — сервісний підрозділ, що займався виготовленням і ремонтом обладнання для атомної станції.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Варварське захоплення Запорізької АЕС сколихнуло все українське суспільство. Президент України, міністри та депутати звернулися до міжнародних партнерів і організацій із закликом припинити акти ядерного тероризму в Україні та визнати російську федерацію країною — ядерним терористом.

Коментарі

Всі новини