Facebook Pixel

Аварія на ЗАЕС буде страшнішою за Чорнобиль — Зеленський

Аварія на Запорізькій АЕС, яку захопили окупанти, може стати більшою катастрофою, ніж Чорнобиль.

Відповідну заяву зробив президент Володимир Зеленський.

Він наголосив, що зупинити радіацію, якщо станеться аварія, буде неможливо. Тому, за словами Зеленського, світ має зупинити рф.

Quote«Росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію на Запорізькій атомній станції, і за фактичними наслідками це може бути ще більш катастрофічним, ніж Чорнобиль, а по суті – тим самим, що й застосування Росією ядерної зброї, але без ядерного удару. Ніхто з нас не зможе зупинити вітер, якщо він нестиме радіацію. Але всі ми разом з вами здатні зупинити державу-терориста. І що швидше ми зупинимо Росію, то швидше Європа та світ зможуть знову відчути безпеку», — наголосив український президент.

Водночас він підкреслив, що росія свідомо використовує атомну станцію для терору й робить усе для того, щоб ризик ядерної катастрофи став максимальним.

Quote«Ми маємо захистити Європу від цієї загрози, захистити всі разом», — підкреслив президент.

Також він нагадав, що Запорізька АЕС — найбільша на континенті й третя за розмірами у світі.

Quote«Російська окупаційна армія використовує Запорізьку атомну станцію для терору та збройних провокацій», — заявив Зеленський.

Контекст. Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, що ситуація на Запорізькій АЕС наближається до передаварійної на японській «Фукусімі-1» у 2011 році.

Завідувач відділу математичного моделювання довкілля в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України Іван Ковалець показав розрахунки наслідків аварії на ЗАЕС і наголосив, що це буде дуже важка ситуація. Через аварію на Запорізькій АЕС під радіоактивним ударом опиняться безліч країн і мільйони людей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉