Росія не оголошує загальну мобілізацію та тлі поразок у війні в Україні, але рано чи пізно у неї закінчаться варіанти. Тим часом російські радикали вважають, що Кремль має оголосити призов.
На думку аналітиків, кривавий диктатор Володимир Путін намагається зберегти видимість нормального життя в росії, аби уникнути будь-якої негативної реакції суспільства, пише The New York Times.
Кремль недооцінює Україну — радикали

Путін намагається уникнути загальної мобілізації. Фото: Getty Images
Прихильники повномасштабного вторгнення росії в Україну наполягають на загальній мобілізації.
Особливо їхні заклики стали помітними зараз, коли контрнаступ України набирає обертів на півдні.
На думку російських радикалів, Кремль, що вперто називає війну «спеціальною військовою операцією» та досі наполягає, що вона йде «за планом» — недооцінює Україну та присипляє суспільство хибним відчуттям безпеки.
Ця потреба зберегти відчуття внутрішньої стабільності відображає неповну владу Путіна та поверхневий характер підтримки війни проти України в росії, вважають автори матеріалу.
Росіяни живуть абсолютно спокійно

Прихильники вторгнення вважають, що Кремль поводиться нерозсудливо. Фото: Getty Images
Поведінка президента рф викликала напруженість серед прихильників вторгнення: наприклад, у телефонному інтерв’ю колишній лідер бойовиків Олександр Бородай заявив, що життя в Москві продовжується так само, як і до початку вторгнення, і це «є кричущою несправедливістю».
За його словами, поки російські війська втрачають здоровʼя та вмирають, вся решта країни «живе абсолютно спокійним життям і багатьом здається, що взагалі нічого не відбувається».
Хоча минулого тижня Путін випустив наказ збільшити чисельність армії на 137 тис. осіб, на думку аналітиків, він все ще має намір поповнювати ряди шляхом агресивного набору, а не широкомасштабного призову.
За словами Бородая, на поле бою треба відправити від 300 тис. до 500 тис. солдатів, інакше все частішою буде ситуація, коли російських військових буде менше, ніж українських.
Росіяни все менше думають про війну

Поки росія намагається знищити Україну, росіяни живуть звичайним життям. Фото: Getty Images
Як пояснює прокремлівський політолог Сергій Марков, політична стратегія Володимира Путіна наступна: в ідеалі люди в росії повинні майже взагалі не помітити цю так звану «спецоперацію».
«Підтримка війни є «мовчазною, пасивною», – каже директор «Левада-центру» Денис Волков — Я думаю, що влада дуже добре розуміє настрої й таке ставлення».
За його словами, росіяни все менше уваги приділяють війні: у березні 75% росіян називали війну в Україні серед останніх подій, які їм найбільше запам’яталися, а у липні — уже 32%.
росія не зможе уникнути мобілізації

росії буде важко уникнути загальної мобілізації. Фото: Getty Images
Заклики до ескалації війни зросли минулого тижня також у звʼязку з вбивством пропагандистки Дарії Дугіної.
Її батько, відомий ідеолог «російського миру» Олександр Дугін, заявив, що країні необхідно «прокинутися» та «об’єднатися», щоб її «жертва не була марною».
Проте значного загострення бойових дій з боку росії після загибелі Дугіної не було.
Кремль не змушує росіян воювати в Україні, але примусово мобілізує жителів окупованих територій, проте цих заходів недостатньо для просування ворога в Україні.
«Росія робить усе можливе, щоб уникнути мобілізації, — каже старша дослідниця корпорації RAND Дара Массікот. — Якщо війна триватиме на цьому рівні або розширюватиметься, зрештою, у них закінчаться варіанти».