Facebook Pixel

рф може піти війною на Грузію та Казахстан після України — Die Welt

Казахстан і Грузія можуть стати наступними цілями рф після України. Про це пише Die Welt.

Президент рф Володимир Путін вже неодноразово наголошував на тому, що вважає розпад Радянського Союзу не лише «трагедією», а й «крахом історичної росії». Повномасштабне вторгнення рф в Україну є свідченням того, що російський президент прагне повернутися в минуле.

А заяви російського керівництва, зокрема, колишнього президента Дмитра Медведєва, щодо країн-сусідів рф, викликають у останніх занепокоєння.

Так, Медведєв нещодавно заявив, що колишній радянський Казахстан є «штучною державою», і тільки росія може навести там порядок.

Quote«Всі народи, які колись населяли великий і могутній СРСР, знову будуть жити разом у дружбі», — заявив Медведєв.

Крім того він додав, що Грузія з окупованими росією територіями Південної Осетії та Абхазії може об’єднатися з рф лише в одну державу.

Позиція не тільки Путіна та Медведєва

Всі ці слова розкривають поширене мислення частини російської еліти, яка все ще сприймає колишні території Радянського Союзу як територію росії.

Російське державне телебачення також закликає до реорганізації державної системи дедалі пронизливішими тонами. Головний пропагандист Володимир Соловйов нещодавно зазначив, що меседж Путіна «ми ще навіть не почали» був спрямований не лише проти України, а військовий експерт Олександр Артамонов пригрозив у прайм-тайм: «Ми покладемо край існуванню старого світу і розпочнемо нову еру з росією на чолі».

Все це звісно можна назвати провокацією. Однак експерти наголошують, що це слід сприймати серйозно.

Quote«Це слід сприймати дуже серйозно. Медвєдєв – не будь-хто», – підкреслив історик Карл Шльогель, один із найкращих знавців Росії та Радянського Союзу.

Він також додав, що заяви Медведєва ігнорували занадто довго. Й нагадав, як російський політик заперечував суверенітет України у жовтні 2021 року. Він також публікував карту, на якій Україна зображена як крихітна територія навколо Києва, і писав про Євразійську імперію, що простягається від Лісабона до Владивостока.

Тож цілком імовірно, що війни в Україні рф видастся замало й вона піде «визволяти» вже іншу країну колишнього Радянського Союзу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉