Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Казахстан збирається транспортувати нафту у Європу, оминаючи росію

Токаєв активно шукає способи постачати нафту у Європу в обхід рф. Фото: www.akorda.kz

Токаєв активно шукає способи постачати нафту у Європу в обхід рф. Фото: www.akorda.kz

Влада Казахстану взяла за мету диверсифікувати транспортування нафти у Європу. Після того як рф перекрила країні її основний маршрут, президент Касим-Жомарт Токаєв розпорядився розробити оптимальний варіант транскаспійського напрямку.

Quote«Пріоритетним напрямком є транскаспійський маршрут. Доручаю «КазМунайГазу» опрацювати оптимальний варіант його реалізації, зокрема з можливістю залучення інвесторів Тенгізського проєкту. Уряду спільно із «Самрук-Казина» варто вжити заходів щодо збільшення потужностей нафтопроводів Атирау – Кенкіяк і Кенкіяк – Кумколь», — заявив він під час наради щодо розвитку державного транспортно-транзитного потенціалу.

Контекст. Нагадаємо: 19 червня рф заявила про обмеження експорту нафти з Казахстану трубопроводом КТК («Каспійського трубопровідного консорціуму»). Саме ним відбувається експорт приблизно 80% нафти з республіки. Своє рішення Кремль пояснив начебто знайденою в акваторії порту Новоросійська міни часів Другої світової.

Цю «міну» було виявлено невдовзі після того, як президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв публічно заявив про те, що не має наміру порушувати західні санкції, введені проти рф за її війну в Україні, та небажання його країни визнавати незалежність так званих «ЛДНР».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Коментарі

Всі новини