Він нагадав, що Росія може використовувати ядерну зброю у чотирьох ситуаціях (про це йдеться в указі президента РФ, підписаному 2020 року):
- ракетний удар по країні з використанням ядерної зброї;
- інше застосування ядерної зброї проти Росії;
- зазіхання на критичну інфраструктуру, після якого буде паралізоване функціонування російських ядерних сил стримування;
- загроза існуванню Росії навіть без застосування ядерної зброї проти країни.
Примітка . Як зазначають багато експертів, війна, розв'язана Росією в Україні, несе реальну загрозу існуванню самої нинішньої РФ. Тому «юридично» влада країни-агресора може обґрунтувати застосування ними ядерної зброї в нинішній ситуації.
«Очевидно, ми виходимо з того, що переговори, дипломатичні зусилля в найскладніших ситуаціях на кшталт тієї, яка зараз складається, наприклад, навколо України, – це найкращий і найправильніший шлях. Інша річ, що переговори не завжди досягають успіху, але треба цим шляхом йти», – сказав Медведєв.
Нагадаємо, 28 лютого Путін перевів російські стратегічні сили стримування, до яких входить ядерна зброя, в режим особливого бойового чергування.
Прессекретар президента Дмитро Пєсков заявляв, що таке озброєння буде застосоване лише «у разі загрози існуванню країни».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити