Facebook Pixel

Нові санкції та фінансова підтримка аграріїв: головне про війну в Україні 25 березня

В Україні триває тридцятий день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на різні новини у сфері бізнесу, політики та економіки. The Page пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.

Головними подіями цього дня стали:

Політика

  • Влада Швейцарії вводить у повному обсязі санкції проти Росії, які раніше схвалила ЄС у рамках четвертого санкційного пакету, через ситуацію навколо України, йдеться у заяві швейцарського уряду. Йдеться про заборону на експорт «товарів та послуг для російської енергетичної сфери». Крім того, вводиться заборона на товари із заліза та сталі з Росії, а також на експорт у РФ предметів розкоші. Також влада Швейцарії прийняла рішення не вживати за ЄС заходів щодо припинення діяльності низки російських ЗМІ, зокрема Sputnik і Russia Today.
  • Група народних депутатів запропонувала надавати компенсацію громадянам України за окремі категорії пошкоджених та знищених об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, завданих військовою агресією Російської Федерації. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.
  • Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», 83% українців виступають за те, щоби українська була єдиною державною мовою в Україні. У 2021 році таких громадян було 76%.
  • Угорщина заборонила постачання зброї Україні через свою територію та не відмовиться від російського газу та нафти. За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійятро, країна не хоче ризикувати життям та безпекою угорського народу.

Економіка

  • Збитки від інфраструктури України від війни в країні станом на 24 березня 2022 року KSE Institute оцінювали в $62,9 млрд, за минулий тиждень аналітики збільшили суму на $3,5 млрд. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого окупанти пошкодили, зруйнували або захопили, щонайменше, 4431 житловий будинок, 92 заводи або підприємства, 378 навчальних закладів, 138 закладів охорони здоров'я, вісім цивільних аеропортів та 10 ТЕС та ГЕС.
  • Кабмін запровадив низку заходів фінансової підтримки малих і середніх аграрних виробників, зокрема, їм запропоновано пільгове фінансування. Перший кредит на нових умовах у розмірі 5 млн грн без додаткової застави строком на 6 місяців Приватбанк видав агровиробнику із села Бикове Криничанського району Дніпропетровської області.

Бізнес

  • Американський ювелірний рітейлер Tiffany & Co відмовився від закупівлі продукції з Росії, повідомляє Marketwatch. Tiffany доручила своїм постачальникам припинити закуповувати російські алмази, а також розділяти російські та неросійські дрібні діаманти, які використовуються в обсипанні ювелірних виробів. Заборона Tiffany поширюється на діаманти, здобуті у Росії станом на 21 березня.
  • Італійська нафтосервісна Saipem SpA оновила стратегічний план на 2022-2025 рр., тепер він не передбачає укладання нових контрактів у Росії. Згідно з матеріалами компанії, очікуваний обсяг замовлень на проектування та будівництво на суші скоротився з 18 млрд євро до 15 млрд євро. У жовтневому плані на Росію припадало 11% загального очікуваного обсягу E&С-замовлень на суші.
  • Український IT-сектор у березні 2022 року представив шість стартапів та державні проекти на SXSW (Остін, штат Техас, США), повідомило інформагентство «Інтерфакс-Україна». На SXSW-2022 було представлено два українські стенди. Один із них присвячений tech та creative індустріям України, другий – «Дія», «Дія. City» та Tech Ecosystem Platform. Серед представлених на SXSW українських стартапів – Effa, Framiore, Skyworker, FlashBeats та ін.
  • Міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard ввели обмеження на операції з картками «дочки» Сбєрбанку в Білорусі та банку БелВЕБ. При цьому випущені вказаними банками картки Visa та Mastercard продовжують функціонувати на території Білорусії без обмежень. Аналогічні обмеження на розрахунки картками Visa та Mastercard запровадили щодо ще трьох банків у Білорусії — «Дабрабут», «дочки» російського ВТБ та Белінвестбанку.
  • Південнокорейська компанія Samsung Electronics виділить для Товариства Червоного Хреста України $6 млн. Із виділених коштів $1 млн буде направлено на забезпечення споживчої електроніки, а решта $5 млн — призначені для закупівлі продуктів, води та предметів першої необхідності для людей у укриттях, медичного обладнання та ліків, а також дитячих речей та харчування.
  • Компанія Leroy Merlin продовжує роботу магазинів у Росії, побоюючись експропріації, але призупиняє інвестиції, повідомляється у відеозверненні генерального директора ADEO group Філіп Циммерманн, яке отримали співробітники «Leroy Merlin Україна». При цьому «Leroy Merlin Україна» продовжує працювати у повній ізоляції від центрального офісу. За словами Циммерманна, немає жодних причин перестати бути корисним росіянам, яким потрібно відремонтувати, утеплити, убезпечити, захистити, висвітлити свої будинки.

Контекст.

Подякувати 🎉