Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: сьогодні, 25 березня, медіа висвітлювали розмову прем’єра Британії Бориса Джонсона із президентом Китаю Сі Цзіньпіном, обурення Путіна тим, що російську культуру викреслюють та запевнення Пєскова, що Московію так просто не ізолювати.
Тим часом США обіцяють допомогти Європі зменшити залежність від Росії, Туреччина відмовляється вводити санкції проти Росії, а Кремль обіцяє відповідь на укріплення східного флангу НАТО та постачання зброї Україні. Джо Байден знову запевнив, що солдати Альянсу не перетнуть кордони з нашою державою, але пообіцяв захищати Польщу.
пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 30 днів активного російського вторгнення.
Лондон тисне на Пекін, а Кремль запевнив, що його «не ізолювати»

Фото: Getty Images
BBC, посилаючись на пресслужбу Даунінг-стріт, повідомляє, що прем'єрміністр Великобританії Борис Джонсон поспілкувався з головою КНР Сі Цзіньпіном про вторгнення в Україну.
Розмова між ними тривала близько 50 хвилин вранці 25 березня. Джонсон сказав, що потрібно чинити тиск на президента Володимира Путіна, аби той вивів війська з України.
Це сталося через тиждень після того, як президент США Джо Байден провів майже двогодинну телефонну розмову із Сі. Тоді Байден «описав наслідки, якщо Китай надасть матеріальну підтримку Росії», повідомив Білий дім.
Також видання повідомляє, що Кремль відповів на коментарі президента США Джо Байдена про те, що він виступає за виключення Росії з G20 у відповідь на вторгнення в Україну.

Фото: Wikipedia
Москва вважає, що це не буде катастрофою, зазначив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков:
«Формат G20 важливий, але за нинішніх обставин, коли більшість учасників перебувають з нами в стані економічної війни, нічого страшного не станеться».
Він запевнив, що спроби ізолювати РФ зазнають невдачі.
НАТО готується до ударів з боку Росії

Фото: Getty Images
Sky News повідомляє, що США готуються до можливих російських ударів по території НАТО. Про це журналістам заявив радник з нацбезпеки США Джейк Салліван дорогою до Польщі на борту президентського літака Air Force One.
На питання, чи Росія намагатиметься бомбити конвої, що перевозять вантажі в Україну через країни НАТО, він сказав:
«Ми готуємо плани на випадок непередбачених обставин, якщо Росія вирішить завдати удару по території НАТО. Президент (Джо Байден) максимально чітко заявив про свою абсолютну готовніть рішуче відреагувати разом з іншими членами альянсу».
Він також сказав, що США та їхні союзники все ще можуть запровадити нові заходи, щоб покарати Росію за її вторгнення до України.
«Звичайно, є додаткові заходи щодо закручування санкційних гайок, і ми постійно їх переглядаємо», — сказав він.
США допоможе Європі зменшити залежність від Росії

Фото: Wikipedia
Також Sky News процитувало голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйен, яка заявила, що ця війна стане для Володимира Путіна «стратегічним провалом».
За її словами, санкції виснажують ресурси Кремля для фінансування «цієї жахливої війни».
Разом з президентом США Джо Байденом вони оголосили 25 березня про створення робочої групи, аби скоротити залежність Європи від російського палива.
Комісія працюватиме з країнами ЄС, щоб переконатися, що вони зможуть отримувати близько 50 млрд кубометрів додаткового ЗПГ із США як мінімум до 2030 року.
Експорт зрідженого газу із США до ЄС минулого року становив близько 22 млрд кубометрів.
Росія обіцяє відповідь НАТО та обурена статтею про вбивство Путіна

Фото: Getty Images
The Guardian тим часом наводить тези з телеконференції прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова 25 березня.
За його словами, російські військові подадуть президентові Володимиру Путіну пропозиції про те, як країні слід зміцнити свою оборону у відповідь на посилення східного флангу НАТО.
Пєсков назвав розмови США про «ефемерну загрозу» можливого застосування Росією хімічної зброї тактикою, яка покликана відвернути увагу від незручних для Вашингтона питань.
Прессекретар відмовився повідомити, чи Росія відновлюватиме українські міста, такі як Маріуполь — це особливо цинічно виглядає на тлі вчорашньої брехні прессекретарки МЗС РФ Марії Захарової, що окуповані міста «повертаються до нормального життя».
Також видання повідомляє, що посол Росії в Італії Сергій Разов заявив, що подає до суду на італійську газету La Stampa через статтю про можливість вбивства Путіна.
«Це суперечить правилам журналістики та моралі», — обурився Разов на матеріал La Stampa від 22 березня «Якщо вбивство тирана — єдиний вихід».
Путін: вони викреслюють нашу культуру

Фото: Getty Images
Reuters цитує кривавого диктатора Володимира Путіна, що у п'ятницю заявив, що Захід намагається викреслити російську культуру.
Зокрема, за його словами, під загрозою «кенселінгу» опинилися твори таких великих композиторів, як Петро Чайковський, Дмитро Шостакович та Сергій Рахманінов.
«Сьогодні вони намагаються викреслити цілу тисячолітню культуру, наш народ», — підкреслив Путін на телевізійній зустрічі з діячами культури.
Так він прокоментував скасування заходів за участю російських артистів та діячів культури загалом у деяких західних країнах протягом місяця вторгнення РФ до України.
«Таким чином вони забороняють російських письменників та книги», — додав Путін.
Ердоган назвав слова Зеленського про референдум «розумною ініціативою»

Фото: Wikipedia
Також Reuters, посилаючись на телекомпанія НТВ та інші медіа, цитує президента Туреччини Тайіпа Ердогана, який заявив, що коментарі Володимира Зеленського щодо необхідності проведення референдуму для досягнення компромісу з Росією були «розумною ініціативою».
Президент Туреччини додав, що найближчими днями проведе окремі телефонні переговори з українськими та російськими колегами, щоб оцінити підсумки саміту.
Підтримуючи Україну та критикуючи Росію, Анкара виступає проти санкцій проти Москви, визнав він:
«Майже половину природного газу, який ми використовуємо, ми купуємо у Росії. Також ми будуємо нашу атомну електростанцію «Акую» з Росією. Ми не можемо не брати це до уваги».
Ердоган пояснив, що його країна повинна зберігати «делікатність» у цьому питанні:
«По-перше, я не можу залишити свій народ у холодну зиму. По-друге, я не можу зупинити нашу промисловість».
Він також сказав, що українські та російські переговорники змогли домовитися з чотирьох із шести основних питань, але територіальні суперечки щодо Донбасу та Криму залишилися.
Солдат НАТО не пустять в Україну, але вони захистять Польщу

Фото: Getty Images
Як повідомляє The New York Times, Росія заявила, що «уважно стежить» за дискусією на Заході щодо постачання Україні літаків та систем ППО.
«Якщо це буде реалізовано, ми не залишимо це поза увагою, — сказав генерал-майор Сергій Рудський, назвавни постачання Заходом зброї Україні «величезною помилкою». — Це затягує конфлікт, збільшує кількість жертв і не зможе вплинути на результат операції».
Тим часом президент США Байден 25 березня зустрівся з американськими військовими в Польщі та подякував їм за те, що вони стали дуже помітним стримуючим фактором для Путіна.
Президент США пообіцяв, що військові США не вступатимуть на територію України.
Але Байден також підкреслив, що Штати виконуватимуть свої зобов'язання щодо захисту будь-якої країни НАТО від агресії, включно з Польщею.
Замість післямови. Очевидно, Кремлю не подобається об’єднання проти нього більшої частини світу, і він продовжує розсилати погрози країнам НАТО, хоча ситуація із фінансуванням навіть війни з Києвом уже в РФ уже є хиткою.
Тим часом країни НАТО готуються до можливих нападів божевільного Путіна, в Москві брешуть, що ізолювати їх не вийде та вигнання з G-20 — то не проблема, а в Туреччині сподіваються, що Україна та Росія зможуть якось домовитися.
Захід не залишає спроб пояснити Китаю, що його підтримка Кремля матиме наслідки та намагається зменшити залежність ЄС від нафти та газу з РФ. Україна ж сподівається на всю можливу допомогу та боронить свою незалежність уже 30 добу.