Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна зараз має найкращий час для контрнаступу: що для цього потрібно

ЗСУ мають піти у контрнаступ найближчими тижнями. Фото: Daniel Berehulak/NYT

ЗСУ мають піти у контрнаступ найближчими тижнями. Фото: Daniel Berehulak/NYT

Критичні проблеми із живою силою та технікою можуть сповільнити російські операції й дати контрнаступу України більше шансів на успіх, говорять військові експерти зі США та Європи.

Перед росією наразі постає чимало викликів, і країні-агресору може бути важче перезавантажити стратегію й відновити сили в короткостроковій перспективі, йдеться в статті The New York Times.

The Page пропонує ключові тези, представлені американською та європейською розвідкою щодо війни в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нова пауза у війні росії проти України

З-поміж викликів і проблем, що постають перед кремлем, видання називає такі:

  • артилерійські снаряди не влучають у ціль;
  • перехоплення російських солдатів свідчать, що росія використовує застарі танки;
  • спостерігається різке зростання кількості загиблих і поранених у лавах окупантів.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Описані вище обставини мають змусити кремль тимчасово зупинитися, щоб підсилити виснажені підрозділи, краще захистити лінії постачання та перемістити нове обладнання.

Quote«Очікувана російська пауза настає після найкривавішої фази війни для обох сторін», — зазначає видання.

Усе це створює можливість для контрнаступу української армії.

Втрати російської армії

За даними Міноборони США, росія направила на війну в Україні майже 85% своєї армії, залучивши війська з Далекого Сходу. Водночас російським військовим важко залучити до бою резервістів і новобранців.

За зовнішніми оцінками, кількість убитих російських солдатів коливається від 15 тис. до понад 20 тис. (Україна називає більш як 40 тис. убитих росіян), тисячі поранено або зникли безвісти.

Навіть за найконсервативнішими підрахунками західної розвідки, у 2022 році рф втратила більше солдатів, ніж СРСР за майже 10 років бойових дій в Афганістані.

У пошуках новобранців росії довелося знизити свої стандарти — кривавий диктатор Володимир Путін уже підписав закон, який скасовує віковий ценз для росіян для підписання першого контракту на службу в армії.

Крім того, російські військові знижують стандарти здоров’я й спортивної підготовки, дають можливість доєднатися до армії людям із кримінальним минулим.

Група Вагнера та резервісти — що з ними не так

Росія очікувано намагалася заповнити дефіцит своєї «робочої сили» за допомогою найманців із групи Вагнера.

Quote«Хоча найманці можуть вплинути на певні битви, їх недостатньо, щоб зробити стратегічні зміни у більшій війні», — йдеться в доповідях американської розвідки.

Навіть якби росія вирішила залучити до служби більше резервістів і призовників, за даними західної розвідки, це створить нові проблеми.

Так, окупанти вже направили на передову багато офіцерів та інструкторів, які могли б навчити військовозобов’язаних або резервістів, але з огляду на втрати рф не встигне підготувати тих, хто бажає служити.

Проблеми з танками та снарядами

Західні розвідники вказують також на проблеми з російським військово-технічним обладнанням.

Зокрема, російським військам довелося замінити сучасніші танки на старіші версії, адже, за різними оцінками, росія втратила приблизно третину своїх танків.

Крім того, витрачаючи запаси високоточних ракет, рф зробила ставку на артилерійські системи. Але Україна за допомогою сучасної зброї відтіснила росіян від лінії фронту.

Хоча росія й має величезний запас артилерійських снарядів, навіть із ними вже є проблеми: багато з них зберігалися в поганих умовах, що знижує їхню ефективність через ненадійність запобіжників.

Крім того, експортний контроль США та Європи фактично змусив російських виробників зброї уповільнити або припинити виробництво висококласних керованих й інших передових боєприпасів.

Брак ракет і успіх HIMARS

Останніми тижнями росія використовувала протиповітряну систему С-300 для завдання ударів по наземних цілях поблизу міста Миколаєва. За словами українських чиновників, це свідчить про те, що кремлю бракує ракет, які краще підходять для таких атак.

Нова українська тактика — завдяки західній зброї — також ефективно обмежила кількість снарядів, доступних у будь-який час для російських фронтових військ.

Українські солдати використовували високомобільні артилерійські ракетні системи HIMARS, щоб знищити десятки російських командних пунктів, об’єктів ППО та складів боєприпасів, перериваючи потік боєприпасів до військ окупантів на передовій.

Старший британський офіцер військового осередку в Штутгарті (Німеччина) Крістофер Кінг, який координує потік донорської західної зброї та боєприпасів в Україну, говорить, що HIMARS та інша реактивна артилерія дали змогу українцям уповільнити здатність росіян постачати боєприпаси.


Контрнаступ з боку України

За прогнозами американської та європейської розвідок, наступні тижні чи місяці будуть критичними для України.

Quote«Навіть якщо російські сили не вдасться суттєво відкинути, сильний контрнаступ може підвищити довіру з-поміж союзників України», — вважає видання.

Це також означає, що США мають найближчим часом надіслати в Україну більше реактивної артилерії та іншого сучасного озброєння, щоб цей контрнаступ став можливим.

Коментарі

Всі новини