Facebook Pixel

Словаччина передала Україні систему ППО С-300

Словаччина надала Україні ЗРК С-300 проти воєнної агресії Росії.

Цю інформацію підтвердив прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хеґер.

«Можу підтвердити, що Словацька Республіка після звернення України за допомогою у забезпеченні самооборони за статтею 51 Статуту ООН як прямий наслідок збройної агресії з боку Російської Федерації безоплатно передала Україні ЗРК С-300», — повідомив він.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Цим рішенням Братислава сподівається врятувати якнайбільше безневинних життів українців внаслідок агресії путінського режиму.

За даними телеканалу Noviny.sk, передача системи С-300 зайняла два дні і зараз вони знаходяться в Україні.

Голова Міноборони Словаччини Ярослав Надь у березні повідомив, що до країни прибули підрозділи NATO, які відповідають за розгортання системи ППО Patriot. До цього він повідомляв про готовність Братислави передати систему С-300 Україні за умови, що словацька армія отримає заміну.

16 березня президент Володимир Зеленський під час виступу в Конгресі США попросив Вашингтон забезпечити постачання Україні С-300 та інших систем протиповітряної оборони замість забезпечення безпольотної зони над її територією.

Канал CNN повідомляв, що країни НАТО направили Україні радянські системи ППО з діапазоном висот менше, ніж С-300, але здатні збивати крилаті ракети.

С-300 — комплекс протиповітряної оборони радянського виробництва. На озброєнні Словаччини с 1980-х років. Це комплекс ППО великої дальності, здатній збивати крилаті ракети та літаки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉