Facebook Pixel

НАТО відкрила шлях для постачання системи ППО зі Словаччини в Україну

Нідерланди та Німеччина на прохання НАТО нададуть Словаччині американські зенітні ракетні комплекси (ЗРК) Patriot замість системи ППО С-300, що передається Україні, повідомило Міноборони Нідерландів.

«Німеччина та Нідерланди розмістять системи ППО Patriot у районі авіабази Сліач у центральній Словаччині. Сьогодні ухвалено остаточне рішення про те, що системи буде розгорнуто. Вони призначені для захисту території Словаччини та її мешканців від будь-якої ракетної загрози. ЗРК Patriot стануть на чергування із середини квітня», – йдеться в повідомленні від 18 березня.

Patriot переміщуються до Словаччини на тимчасовій основі. Вважається, що вони перебуватимуть там пів року. З Нідерландів до Словаччини разом із ЗРК приїдуть 150 військовослужбовців.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь 17 березня на спільній пресконференції з американським колегою Ллойдом Остіном заявив, що Словаччина передасть Україні свою систему ППО радянського виробництва С-300, якщо отримає заміну.

«Я розумію, чого зараз потребує Україна. Усі ми намагаємося допомагати Україні чим можемо. Але я міністр оборони Словаччини й маю насамперед задовольняти потреби національної оборони. Зараз у нас у Словаччині є єдина система С-300, тому я не можу її віддати, не маючи альтернативи», – сказав Надь.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 18 березня заявив: «Передача радянських С-300 з інших країн в Україну неможлива й буде незаконною без нашого дозволу. Москва цього не допустить».

ЗРК Patriot (один із його варіантів)

41433987-101.jpg


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉