Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як США передають розвіддані Україні для завдання ударів по російських окупантах

Як США передають розвіддані Україні для ударів по росіянах. Фото: pixabay.com

Як США передають розвіддані Україні для ударів по росіянах. Фото: pixabay.com

Сполучені Штати регулярно передають українській стороні дані розвідки «в режимі реального часу» про те, що відбувається на полі бою для завдання ударів по позиціях Збройних сил РФ в Україні.

Відомості містять інформацію про передбачувані пересування військових РФ, а також місця розташування мобільних штабів російських військ, повідомляє NYT.

Які розвіддані США передають Україні

Наголошується, що служби розвідки США від початку війни РФ проти України використали кілька джерел для збору даних. Зокрема, секретні та комерційні супутники.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Джерела газети стверджують, що в такий спосіб було ліквідовано багато російських офіцерів, але не називають точної кількості жертв. Співрозмовники також не уточнили і способів отримання інформації щодо розташування штабів російських військ.

Водночас джерела NYT зазначили, що не всіх ударів по позиціях російських загарбників в Україні було завдано за підтримки розвідки США.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зокрема, в історії з очільником Генштабу ЗС РФ генералом Валерієм Герасимовим американська розвідка не допомагала. Також США не надають розвіддані про найвищих членів військового керівництва РФ, підкреслили співрозмовники видання.

Американські офіційні особи публічно визнали допомогу розвідданими напередодні вторгнення РФ 24 лютого. Наприклад, перед вторгненням американські спецслужби попередили про напад, що готується, на аеропорт Гостомель на північний захід від Києва. Це дало змогу Україні посилити обороноздатність, і російські повітряно-десантні війська не змогли утримати стратегічно важливий аеродром.

Недоліки російського командування на полі бою

Російські генерали часто зазнавали електронного прослуховування, розмовляючи незахищеними телефонними й радіолініями зв'язку.

«Це показує погану дисципліну, брак досвіду, зарозумілість і нездатність оцінити можливості України. Неважко визначити місце перебування людини за телефоном, яка говорить у чистоті», — сказав Фредерік Б. Ходжес, колишній головнокомандувач армії США у Європі, який зараз працює в Центрі аналізу європейської політики.

Російська військова тактика робить уразливими старших генералів. Централізована командна ієрархія «згори донизу» дає право ухвалювати рішення лише на вищих рівнях на відміну від децентралізованішої американської структури. Це змушує російських генералів робити ризиковані поїздки на передову для розв'язання логістичних і операційних питань. Американська модель управління боєм віддає багато рішень старшому рядовому персоналу та молодшим офіцерам.

Чому США передають розвіддані Україні

Обмін розвідувальними даними є частиною розширеного потоку допомоги США. Він також передбачає важке озброєння та фінансування на десятки мільярдів доларів.

Так США демонструють різку зміну щодо підтримки України. І це під час нової стадії війни, яка розгорнеться найближчими місяцями. Попри те що адміністрація Байдена, як і раніше, побоюється зайвий раз дратувати Кремль, це попередження РФ про те, що за Україною стоїть авторитет США та НАТО.

«Очевидно, що ми хочемо, щоб росіяни знали на якомусь рівні, що ми допомагаємо українцям такою мірою й далі це робитимемо. Ми дамо їм усе необхідне для перемоги, і ми не боїмося реакції Володимира Путіна на це. Ми не стримуватимемо себе», — сказала Евелін Фаркас, колишня високопосадовиця Міноборони США по РФ та Україні в адміністрації Обами.

Нагадаємо, що міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III заявив минулого місяця: «Ми хочемо, щоб Росія була ослаблена настільки, що вона не зможе робити те, що вона зробила, коли вдерлася в Україну».

Коментарі

Всі новини