Facebook Pixel

Кривавий глухий кут Путіна та стогнання російських артистів: дайджест іноземних ЗМІ на 20 березня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: сьогодні, 20 березня, медіа висвітлювали те, що наступ російських військ загальмував, тому вони перегруповуються, а Путін може піти на ще більш криваві кроки, аби залякати та виснажити Україну.

Тим часом Німеччина домовилася про довгострокову співпрацю з Катаром, аби зменшити залежність від Росії, Британія закликала Пекін засудити Москву, а Туреччина висловила своє враження від ходу переговорів про мир між Києвом та Кремлем.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські й американські медіа, висвітлюючи 25 днів активного російського вторгнення.


Наступ РФ на Сході України загальмував

Фото: ООС

Фото: ООС

BBC цитує Міністерство оборони Великобританії, яке заявило, що російські війська «без розбору» обстрілюють українські міста, оскільки їхній наступ у східних регіонах застопорився.

Представники міністерства оборони повідомляють, що російські обстріли великої кількості міст призвели до «повсюдних руйнувань» та величезної кількості жертв серед цивільного населення.

У повідомленні також йдеться про те, що російські сили «продовжують оточувати низку міст на сході України», але зазначається, що вони досягли лише невеликого прогресу у захопленні цих ключових цілей за останній тиждень.

Аналітики вважають, що сили Москви застосують «важку вогневу міць» для підтримки штурмів міських районів, оскільки вони сподіваються прикрити свої втрати ціною нових жертв серед цивільного населення.

Британія закликала Китай «не потурати» російському вторгненню

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Також BBC повідомляє, що прем'єрміністр Великобританії Борис Джонсон наполегливо закликав Китай засудити вторгнення Росії.

В інтерв'ю газеті Sunday Times Джонсон сказав, що підтримка Росії схожа на вибір неправильної сторони у Другій світовій війні, назвавши її битвою між добром і злом.

Quote«З плином часу і в міру того, як кількість російських звірств зростає, я думаю, що людям стає все важче і політично ганебно активно чи пасивно потурати путінському вторгненню», — сказав він.

Водночас, на його думку, Пекін почав переглядати свою нейтральну позицію.

Китай ще не засудив дії Росії та були повідомлення про те, що Москва звернулася до нього за допомогою. У п'ятницю президент США Джо Байден попередив Китай про «наслідки», якщо він надасть допомогу.

У суботу міністр закордонних справ Китаю Ван І назвав позицію країни «об'єктивною та справедливою», додавши, що вона не реагуватиме на зовнішній тиск із цього питання.

Quote«Час покаже, що китайська позиція знаходиться на правильній стороні історії», — сказав він.

Туреччина бачить прогрес у переговорах

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Sky News повідомляє, що, за словами голови МЗС Туреччини, Москва та Київ наближаються до угоди з «критично важливих» питань щодо вторгнення в Україну.

Мевлют Чавушоглу, який був присутній на українсько-російських переговорах в Анталії, додав, що сподівається на припинення вогню, якщо обидві сторони не відступатимуть від цього прогресу.

Пан Чавушоглу повідомив турецькій газеті Hurriyet, що сталося «зближення позицій обох сторін щодо принципово важливих питань».

Quote«Можна сказати, що ми сподіваємось на припинення вогню, якщо сторони не відступлять від нинішніх позицій», — сказав він, не вдаючись до подробиць.

Також за інформацією видання, Німеччина встановила довгострокове енергетичне партнерство з Катаром, прагнучи стати менш залежною від російських енергоносіїв.

Війна на виснаження: Росія зайшла у кривавий глухий кут

voina55.jpeg

The New York Times повідомляє, що, на думку аналітиків, перша фаза війни Росії, можливо, завершується, але це не означає завершення кровопролиття.

Оскільки російським військам не вдається захопити великі міста в Україні, вони втрачають позиції навколо Києва та зазнають втрат, які обмежують їхні можливості для проведення нових великомасштабних наступів, на Заході складається спільна думка про те, що війна зайшла у кривавий глухий кут.

Quote«Російські сили окопуються на периферії Києва та в інших місцях, намагаючись зміцнити політичний контроль над територіями, які вони нині займають, поповнюючи запаси та намагаючись посилити підрозділи на стаціонарних пунктах, і в цілому починають створювати умови, щоб триматися близько до своїх нинішніх передових позицій протягом невизначеного часу», — йдеться в аналізі Інституту вивчення війни.

Росія досягла певних успіхів на Сході України, де, за даними британської військової розвідки, сили все ще працюють над оточенням міст, і вона продовжує утримувати територію на півдні навколо Херсона.

Але оскільки її сухопутні війська зустрічають жорсткий опір України, Росія все частіше вдається до ракет великої дальності, щоб завдавати ударів по українських військових та цивільній інфраструктурі.

За словами аналітиків, у війні на виснаження Росія сподівається, що зможе зломити українську армію, руйнуючи народ безжальними атаками.

Бліцкріг провалився, війна сягнула кульмінації

voina3.jpeg

Спочатку Росія планувала провести повітряно-десантні та механізовані операції із швидкого захоплення Києва, Харкова, Одеси та інших великих українських міст. Була надія, що вони зможуть домогтися зміни уряду та встановити лояльних до Москви лідерів.

За словами аналітиків, наразі зрозуміло, що план провалився.

Quote«У російських генералів бракує часу, боєприпасів і живої сили», — говорить Бен Ходжес, колишній командувач армії США в Європі.

Він закликав Захід на чолі зі США прискорити та розширити підтримку України.

Ходжес упевнений, що російська кампанія сягає кульмінації Кульмінація  Term Tooltip це концепція війни, викладена прусським генералом Карлом фон Клаузевіцем, який описав її як момент, коли «решти сил достатньо, щоб тримати оборону і чекати миру». close .

Президент Росії Володимир Путін не виявив жодних ознак того, що він збирається припиняти бомбардування міст та селищ по всій Україні.

Битва за Маріуполь: велика ціна за виснаження Росії

mariupol-oos7.jpeg

Російське вторгнення досягло найбільшого успіху на півдні, а бої за Маріуполь — одні з найжорстокіших за всю війну. Поразка України дасть Росії контроль над узбережжям Азовського моря та має вирішальне значення для створення сухопутного мосту між окупованим Кримом та Росією.

Але ціна взяття нині зруйнованого міста може обмежити результат будь-якої перемоги росіян.

Навіть якщо Маріуполь впаде, російські війська, які зараз взяли його в облогу, можуть бути сильно ослаблені для того, щоб різко змінити хід кампанії, почавши наступ на захід, вважають аналітики.

В інших місцях російські позиції або не просуваються, або успішно відтісняються українцями.

Верховне військове командування України заявило в неділю, що за останні 24 години не було великих російських наступів, що говорить про те, що росіяни взяли оперативну паузу, оскільки їхні сили перегруповуються.

Можливо, найзначнішим російським наступом у країні є просування на північ, до Кривого Рогу. Але з огляду на труднощі, з якими Росія зіткнулася на інших фронтах, окупанти, вірогідно, загрузнуть у цій війні.

Quote«Ось чому вони звернулися за допомогою до Китаю та чому зараз вербують сирійців», — підкреслив Бен Ходжес.

Російські артисти закликали не змушувати їх «розплачуватися за війну»

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

The Guardians цитує Михайла Баришнікова, відомого артиста балету, який говорить, що культура не має страждати від путінського вторгнення в Україну. За його словами, не можна змушувати російських виконавців і артистів розплачуватися за війну в Україні.

Видання зазначає, що цього місяця диригент Валерій Гергієв і оперне сопрано Ганна Нетребко опинилися з-поміж тих, хто втратив престижну роботу на Заході через свої зв'язки з режимом Володимира Путіна.

Quote«Відкритий обмін у мистецтві – це завжди добре», – сказав Баришніков.

За його словами, було б неправильно покладати тягар політичних рішень країни на плечі артистів чи спортсменів, у яких можуть бути вразливі члени сім'ї в їхній рідній країні.

Quote«Для людей, які займають відкриту позицію, нейтралітет є потужною заявою», — говорить Баришніков.

Минулого тижня міністр спорту Великої Британії Найджел Хаддлстон заявив, що уряд потребуватиме гарантій того, що будь-які спортсмени, які в'їжджають до Великої Британії, «не є прихильниками Володимира Путіна».

Баришников також сказав, що він побоюється, що Росія незабаром унеможливить будь-яке позитивне майбутнє для своєї молоді.

Quote«Зараз Росії доведеться перейти Рубікон. Або вона знайде спосіб покласти край нинішньому конфлікту й жити у відкритому глобальному суспільстві, або її буде відкинуто назад без жодної надії на одужання», — сказав він.

Зі свого будинку в Нью-Йорку Баришніков сказав, що тепер кожен відомий росіянин має зробити вибір:

Quote«Це індивідуальне рішення кожного артиста, чи хочуть вони висловлюватися чи ні. Зі свого боку, я процитую його святість Папу Франциска: «Війна – це безумство! Припиніть, будь ласка! Подивіться на цю жорстокість!»

Простіше кажучи, за словами артиста, Росія вже повернулася до сталінських часів.


Замість післямови. Росіяни зрозуміли, що не досягають успіху у війні, та намагаються виснажити українську армію, поки проводячи перегрупування та оновлення ресурсів. Водночас Володимир Путін йде на все менш вибіркові обстріли українських міст у намаганні залякати Київ та змусити піти на його умови.

Водночас Захід продовжує тиснути на Китай та намагається зменшити залежність від Росії, а найбільші світові компанії залишають московські території, про що ми вже писали у дайджесті головних подій в Україні від 20 березня.

Досить показовим є заклик російських артистів не змушувати їх платити за війну. На тлі того, що зараз українські артисти активно волонтерять або воюють на фронті, є питання, за що саме розплачуються вони. Україна продовжує свою боротьбу за незалежність уже 25 діб.

Подякувати 🎉