Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Країни східного флангу ініціювали консультації щодо статті 4 НАТО через розв’язану Росією війну

Війна РФ та України 2022 року: НАТО проведе консультації в межах статті 4. Фото: сайт NATO

Війна РФ та України 2022 року: НАТО проведе консультації в межах статті 4. Фото: сайт NATO

Держави-члени НАТО Польща, Естонія, Латвія та Литва ініціювали консультації щодо 4-ї статті НАТО всередині Альянсу щодо вторгнення Росії в Україну.

Quote«Сторони будуть консультуватися одна з одною щоразу, коли, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність або безпека будь-якої зі сторін перебувають під загрозою», — ідеться в статті 4 Північноатлантичного договору.

Консультації за статтею 4 можуть привести до колективних дій 30 країн-членів, пише CNN. Стаття 4 відокремлена від статті 5, яка заявляє, що напад на одного члена Альянсу вважається нападом на всіх.

Додатково. На сайті НАТО повідомляється, що стаття 4 з моменту утворення Альянсу в 1949 році застосовувалася шість разів.

Контекст. Сьогодні, 24 лютого о 4 ранку, президент РФ Володимир Путін оголосив про старт воєнної операції проти України. Приводом для цього стало звернення ватажків так званих ЛДНР Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника, у якій вони просили його захисти самопроголошені республіки від «воєнної агресії» з боку української держави.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини