Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Начальник Генштабу ЗС РФ Герасимов відвідував школу №12 в окупованому Ізюмі — NYT

Начальник Генштабу ЗС РФ Герасимов відвідував позицію в Україні. Фото: rucompromat.com

Начальник Генштабу ЗС РФ Герасимов відвідував позицію в Україні. Фото: rucompromat.com

Начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов побував на передових російських позиціях України, щоб змінити курс наступу.

Візит відбувся наприкінці минулого тижня, підтвердили The New York Times двоє американських офіційних осіб, знайомих із ситуацією.

Українські офіційні особи дізналися про приїзд, сказав український чиновник, але не встигли «накрити» вогнем локацію, де перебував Герасимов. Коли українські сили розпочали атаку на одну з позицій, яку відвідав генерал Герасимов, він уже виїхав до Росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Атакований об'єкт виявився школою №12 в окупованому РФ українському місті Ізюмі. Школа використовувалася як база 2-ї загальновійськової армії Росії, а також дислокованих у регіоні повітряно-десантних військ.

Унаслідок майже 200 солдатів, зокрема принаймні одного генерала, було вбито, заявив український чиновник на умовах анонімності. За попередньою інформацією українських силовиків, через обстріл загинув генерал-майор Андрій Симонов — один із командирів бази в Ізюмі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Рішення про знищення цього об'єкта було ухвалено не через Герасимова, а тому що він є важливою оперативною базою», — сказав чиновник.

Проблеми російської армії в Україні

Присутність такого високопосадовця на передовій є вкрай незвичною. Коли таке відбувається, це свідчить про зростання безладу в російських військах. Західні офіційні особи та аналітики говорять, що навіть за різкого скорочення лінії фронту російські військові й далі відчувають проблеми з тиловим забезпеченням та координацією між своїми військами. Водночас українці чинять запеклий опір.

Ізюм став оперативною базою для російських військових у наступальній операції РФ на Донбас.

Успішне захоплення цього району стало б втішним призом для Кремля після ганебної втечі від столиці Києва. За оцінками американської розвідки, російське керівництво очікувало падіння впродовж кількох днів після вторгнення.

Американські офіційні особи заявили, що таємний візит генерала Герасимова на Східний фронт свідчить про проблеми, з якими російські війська стикаються на Донбасі.

«Ймовірно, це означає, що справи в росіян ідуть не дуже добре. Вони мають тисячі вбитих у бою, бойовий дух у військах низький, і, що дуже важливо, їхній наступ на півдні та сході, схоже, застопорився», — сказав у телефонному інтерв'ю Джейсон Кроу, демократ із Колорадо в комітеті Палати представників у справах збройних сил..

Кроу — колишній армійський рейнджер, тому непогано розуміється на військовій справі. Кроу перебував в Україні з візитом у суботу разом зі спікеркою Ненсі Пелосі.

Коментарі

Всі новини