Facebook Pixel

Падатимуть ракети та бомби: Блінкен заявив про готовність Росії до нападу найближчими днями

Росія ладна вдатися до вторгнення в Україну в наступні кілька днів. Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен під час засідання Радбезу ООН, скликаного російською стороною. Він наголосив, що розвідка не побачила обіцяного РФ відведення військ, й окреслив імовірний покроковий план нового нападу на українську територію.

Quote«Росія говорить, що вона відводить свої сили. Але на місцях ми цього не бачимо. За нашою інформацією стає зрозуміло, що ці сили – наземні війська, авіація, кораблі – готуються до атаки на Україну найближчим часом», — заявив посадовець.

За словами Блінкена, вторгненню передуватиме сфальшований привід. З-поміж можливих сценаріїв «спектаклю», які може використати Москва, — теракт у Росії, удар українського безпілотника по мирних жителях, провокації з використанням хімічної зброї тощо. Кремль має на меті створити «так звану кризу, щоб потім заявити про необхідність захищати російських громадян».

Наступним кроком буде саме вторгнення.

Quote«Російські ракети та бомби падатимуть по всій Україні. Зв'язок буде заблоковано, кібератаки виведуть із ладу ключові українські інституції. Після цього російські танки та солдати підуть у наступ на ключові цілі, які вже було визначено й намічено в докладних планах», — заявив Блінкен.

Держсекретар підкреслив, що однією із цілей РФ стане Київ.

Quote«Сьогодні ми розповідаємо це тут у таких подробицях, бо маємо надію: якщо ми поділимося тим, що знаємо, з усім світом, ми зможемо змусити Росію піти зі шляху війни та стати на інший шлях — поки на це ще є час», — підкреслив чиновник.

Блінкен заявив, що російській стороні варто було б прямо та чітко заявити на весь світ, що Росія не нападатиме на Україну, і підтвердити це реальними кроками. Американський держсекретар звернувся з пропозицією до очільника російського МЗС Сергія Лаврова провести зустріч у Європі наступного тижня, звісно, якщо до цього часу не станеться вторгнення.

Контекст. Президент США Джо Байден 17 лютого також заявив, що ризик вторгнення залишається дуже високим. За його прогнозом, напад може відбутися «в найближчі кілька днів». Він додав, що Росія може вдатися до проведення операції «під чужим прапором».

Наразі в Білорусі тривають масштабні спільні російсько-білоруські військові навчання «Союзна рішучість — 2022». Їхнє завершення має відбутися 20 лютого. Також цього дня закінчиться й зимова Олімпіада в Пекіні. Низка американських чиновників раніше припускали, що Кремль не наважиться на новий напад, доки триватимуть Олімпійські ігри. З іншого боку, Блінкен прогнозував, що вторгнення може статися ще до їхнього закінчення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉