Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Обіцянки-цяцянки. Росія стягнула до українського кордону ще 7 тисяч солдатів — США та НАТО

Білий дім і НАТО обвинуватили Росію в збільшенні чисельності військ, зосереджених на кордоні з Україною, наступного ж дня після того, як Москва заявила, що розпочала виведення деяких своїх військових частин із регіону.

Як пише CNBC, під час зустрічі лідерів держав — членів Північногоатлантичного альянсу в середу, 16 лютого, генсек блоку Єнс Столтенберг наголосив, що не має впевненості в тому, чи буде насправді обіцяне відведення.

Quote«Поки що ми не спостерігаємо жодної деескалації на місцях. Навпаки, складається враження, що Росія продовжує нарощувати свою військову міць», — зазначив Столтенберг.

Щодо кадрів, які Міноборони РФ демонструвало нібито на підтвердження своїх слів про відведення, Столтенберг заявив, що Росія «завжди переміщає свої війська туди-сюди», а тому ці відео нічого не значать.

Як повідомляє France 24, неназваний чиновник адміністрації президента Джо Байдена заявив про перекидання до кордону з Україною ще «до 7 тис. військовослужбовців». Проте жодних доказів він не представив. Посадовець також наголосив, що заяви Москви про відведення — брехня.

Quote«Уряд Росії заявив, що відводить війська від кордону з Україною. Це твердження привернуло до себе велику увагу як тут, так і в усьому світі, але тепер ми знаємо, що воно було брехнею…Ми продовжуємо отримувати ознаки того, що вони (росіяни — The Page) можуть будь-якої миті використати фейковий привід для виправдання вторгнення», — заявив чиновник.

Представник Білого дому уточнив, що приводом для нападу може стати влаштована на Донбасі провокація, нібито підвищена активність Північноатлантичного альянсу на морі чи на суходолі або начебто вторгнення іноземних сил на російську землю.

Контекст. Під час брифінгу 15 лютого президент США Джо Байден заявив, що РФ сконцентрувала поблизу українського кордону близько 150 тис. військовослужбовців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉