Facebook Pixel

РФ може використати постановочну атаку України на Донбас для виправдання вторгнення — США

Американська розвідка дізналася про плани Кремля щодо створення приводу для вторгнення в Україну. Однин із варіантів — пропагандистські відеоролики, на яких буде зображена фейкова атака української армії на Донбас, розповів спікер Держдепу США Нед Прайс.

Спецслужби вважають, що на сфабрикованому відео можуть бути зображені наслідки вибухів, націлених на російське населення, з трупами, кров’ю та військовим обладнанням, що належить Україні або державам-союзникам.

Quote«Відео буде випущено, щоб підкреслити загрозу безпеці Росії та обґрунтувати військові дії. Цей ролик, якщо його оприлюднять, може дати (президенту Росії Володимиру — The Page) Путіну іскру, яка йому потрібна, щоб ініціювати та виправдати військові дії проти України», — наголосив Прайс.

Він додав, що наразі США достеменно не знають, чи скористається Москва цим планом. Прайс пояснив, що американська влада вирішила озвучити цей сценарій задля того, щоб попередити його реалізацію з боку Москви.

У відповідь на це попередження представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що подібні обвинувачення в бік Росії лунали і раніше, однак нічого зі сказаного не відбулося.

Контекст. Раніше цього тижня президент США Джо Байден розпорядився відправити 3 тис. американських військових у країни Східної та Центральної Європи. Росія обвинуватила США у нагнітанні напруженості попри те, що Москва стягнула до українського кордону 120 тис. своїх солдатів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉