Facebook Pixel

Байден оголосив про відправлення 3 тисяч військових до Європи. у Кремлі розцінили це як «нагнітання»

Президент США Джо Байден офіційно дозволив перекинути 3 тисячі американських військовослужбовців до Польщі, ФРН та Румунії для посилення позицій НАТО в регіоні. У Кремлі заявили, що Сполучені Штати «продовжують нагнітати напруженість у Європі».

Як повідомляє CNN, Вашингтон пояснює скоре відправлення своїх сил до країн Європи необхідністю демонстрації підтримки союзникам по альянсу, які відчувають загрозу через дії РФ поблизу України. У Пентагоні наголосили, що ці 3 тис. військових не воюватимуть в Україні.

Міноборони США не відкидає можливості подальшого розгортання більшої кількості військ у регіоні.

Quote«Ми хочемо бути певні, що він (Володимир Путін – The Page) знає, що будь-який його крок проти НАТО буде зустрінутий спротивом і призведе до спрацювання п’ятої статті (Північноатлантичного договору про колективну оборону – The Page). Ми будемо захищати наших союзників», — наголосив прессекретар Пентагону Джон Кірбі.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив телеканалу, що це розгортання сил «найкращий доказ того, що ми, Росія, маємо об'єктивні причини для занепокоєння».

В Україні рішення про спрямування додаткових сил США до країн Східної Європи привітали. Український чиновник також повідомив CNN, що Київ «сподівається, що це супроводжуватиметься продовженням постачань до України оборонного озброєння, зокрема сучасних засобів ППО».

Контекст. Нагадаємо: 1 лютого до України прибув черговий літак зі Сполучених Штатів Америки, який доставив 84 тонни бойових набоїв до стрілецької зброї для потреб ЗСУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉