Facebook Pixel

(Не)відведення військ, санкції, захист НАТО, звернення до росіян: головне з виступу Байдена

Президент США Джо Байден провів брифінг щодо безпекової ситуації навколо України. Його виступ відбувся в той час, коли увесь світ спостерігає за тим, чи дасть російський президент Володимир Путін наказ про вторгнення. The Page публікує головне.

«Ви не вороги нам»: Байден звернувся до росіян

Американський президент заявив, що ані США, ані НАТО не загрожують Росії. Він додав, що Вашингтон не має ракет в Україні та планів розміщувати їх там.

Quote«США та НАТО не загрожують Росії. Україна не загрожує Росії. Ні США, ні НАТО не мають ракет в Україні. У нас немає планів розміщувати їх там. Наші дії не спрямовані проти громадян Росії. Ми не маємо наміру дестабілізувати Росію. Звертаюся до громадян Росії: ви не вороги нам. І я не вірю, що ви хочете кривавої та руйнівної війни проти України — країни, з якою у вас такі тісні зв'язки, спільна історія та культура», — наголосив президент США.

Лідер США згадав і Другову світову, коли американці та росіяни «воювали та приносили жертви пліч-о-пліч у найстрашнішій війні у світі».

Quote«Друга світова війна була вимушеною війною, але якщо Росія нападе на Україну, це буде війна за вибором — війна без причини… Світ ніколи не забуде, що РФ обрала непотрібні смерті та руйнування», — заявив Байден.

Російські війська поблизу України

Байден повідомив про дислокацію близько 150 тис. російських солдатів поблизу українського кордону. За його даними, обіцяне Москвою сьогодні вдень відведення декількох військових частин наразі не підтверджується. Він занепокоєний тим, що ризик вторгнення нікуди не зник, і закликав американських громадян полишити українську територію.

Quote«(Якби РФ відвела війська — The Page) це було би добре, але ми ще не переконалися в цьому. Ми ще не отримали підтвердження того, що російські військові частини повертаються на свої бази. Наші аналітики повідомляють, що вони залишаються на позиції атаки», — зазначив президент.

Байден попереджає

Американський президент вчергове попередив свого колегу про неминучі жорсткі та небачені раніше санкції в разі вторгнення. Байден уточнив, що вони стосуватимуться блокування «Північного потоку – 2», основних видів промисловості тощо.

Quote«Якщо Росія обере шлях війни, буде єдина відповідь Заходу. Це більше за Росію та Україну, це доля світу», — підкреслив Байден.

За його словами, і він, і населення його країни добре усвідомлюють наслідки впровадження таких санкцій, але додав, що «американський народ розуміє, що захист демократії та свобод ніколи не буває безкоштовний».

Україна в НАТО

Байден знову повторив, що нікому не даватиме гарантій того, що Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу. Він підкреслив, що кожна країна сама має обирати, з ким у союзі їй бути.

Quote«США не мають наміру відправляти свої війська до України в разі початку там військових дій, але будуть віддані принципу колективної оборони НАТО», — додав він.

Контекст. Протягом кількох останніх місяців США та їхні західні союзники спостерігали за неухильним нарощуванням сил Кремля вздовж кордону України з Росією та Білоруссю. Збільшення військової присутності відтворює дії Росії напередодні незаконної анексії українського Криму у 2014 році, що спричинило міжнародний резонанс і призвело до санкцій проти Москви.

У неділю радник президента США з національної безпеки Джон Салліван попередив, що Москва може вдатися до нового вторгнення в Україну вже цього тижня. До того ж, пише Politico, сам Джо Байден припустив, що російське вторгнення може відбутися 16 лютого. Новий напад у період із 15 до 16 лютого раніше прогнозувала також і німецька газета Der Spiegel (із посиланням на ЦРУ).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉