Facebook Pixel

Палата представників США проголосувала за допомогу Україні на понад $40 млрд

Палата представників Конгресу США схвалила допомогу Україні на понад $40 млрд після того, як президент Джо Байден попередив, що кошти на допомогу Києву для відбиття вторгнення росії вичерпаються за кілька днів.

За даними Reuters, за законопроєкт проголосували 368 депутатів, проти 57. Кожен голос «проти» був від республіканців.

Тепер законопроєкт направлять до Сенату, який має розглянути пакет допомоги до кінця тижня.

Джо Байден закликав Конгрес діяти швидко, щоб він міг підписати законопроєкт до того, як наявна оборонна допомога для України закінчиться в травні.

Quote«Законопроєкт захистить демократію, обмежить російську агресію та зміцнить нашу власну національну безпеку, а головне — підтримає Україну», — заявила представниця Демократичної партії Роза ДеЛауро, яка очолює комітет з асигнувань Палати представників.

Деякі республіканці, виступаючи проти законопроєкту, критикували демократів за те, що вони діють надто швидко, відправляючи надто багато доларів платників податків США за кордон.

Що містить пакет підтримки від США:

  • $6 млрд на допомогу в безпеці, включно з навчанням, обладнанням, зброєю та підтримкою;
  • $8,7 млрд на поповнення запасів американської техніки, надісланої в Україну;
  • $3,9 млрд на операції Європейського командування;
  • $4 млрд на іноземне військове фінансування для підтримки України та інших країн, що постраждали через кризу;
  • додаткові $11 млрд у президентському органі вилучення, що дає змогу президенту схвалити передачу статей і послуг за акціями США без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію. На це Байден просив $5 млрд.

За програмою ленд-лізу Україна отримає: танки третього покоління M1A2 Abrams, БМП США M2A3 Bradley, самохідні артилерійські установки M109A6 Paladin, реактивні системи залпового вогню HIMARS, універсальну пускову установку/ РСЗВ M270 MLRS4, норвезький ПЗРК NASAMS 2, ЗРК Patriot, багатофункціональні винищувачі 4-го покоління F-16 C/D.

Три дні тому Міноборони США заявило про надання Україні безпекової допомоги на $150 млн. Пакет допомоги передбачає: 25 тисяч 155-мм артилерійських снарядів, 3 протиартилерійські системи AN/TPQ-36, електронне обладнання для придушення перешкод.

Подякувати 🎉