Facebook Pixel

Усе під контролем: нацбезпека, COVID-19, економіка та енергетика – підсумки засідання РНБО

24 січня відбулося засідання Ради нацбезпеки під головуванням глави держави Володимира Зеленського. Його скликали для обговорення низки важливих для України питань, з-поміж яких національна безпека, стан справ в економіці та енергетиці, пандемія коронавірусу та інші.

Російська загроза

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що безпекова ситуація є складною, однак перебуває під контролем. За його словами, приводів панікувати в українців немає.

«Наші Збройні сили здатні дати відсіч у разі необхідності. Для нас немає нічого нового в тому, що відбувається сьогодні... Жодного авралу, жодних надзвичайних подій чи метушливого гасіння пожеж немає – спокій і зосередженість. Спокій, який влада має забезпечити населенню, і зосередженість на діяльності самої влади із забезпечення національної безпеки в усіх сферах».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

секретар РНБО

У відеозверненні за підсумками засідання Зеленський також закликав населення не піддаватися паніці, бути спокійними та не кричати «все пропало».

«Підсумком саме цього засідання є не гучні рішення для медійного простору, а дуже важливі висновки для нашого суспільства. Вони звучать просто: усе під контролем, причин для паніки немає».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Також він додав, що українська влада робить усе можливе для деескалації на Донбасі в дипломатичний спосіб.

Економіка

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання РНБО заявив, що єдиною загрозою для української економіки нині є дезінформаційний тиск. Він наголосив, що зараз країна має понад $30 млрд міжнародних резервів, що дає змогу Нацбанку підтримувати стабільність валютного курсу. Прем’єр повторив слова Данілова та Зеленського й закликав населення зберігати спокій.

«Курс долара сьогодні — 28,3 грн. Це валютний коридор, у якому він коливається, і це один із ключових макроекономічних показників здорової економіки та стабільності».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль нагадав, що до кінця поточного опалювального сезону тарифи на газ та електрику для українців не зростатимуть. Він запевнив, що в бюджеті достатньо коштів для виплати субсидій, заробітних плат бюджетникам і співробітникам МВС, стипендій студентам і пенсій.

Прем’єр також повідомив про можливість отримання Україною допомоги в розмірі 1,2 млрд євро від Європейського Союзу та ще $120 млн від Канади. Уже наступного місяця, за його словами, може відбутися перегляд програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Енергетика

Зеленський запевнив, що українці «спокійно пройдуть увесь цей опалювальний сезон». Він наголосив, що Україні вдалося накопичити достатні обсяги газу та вугілля.

«Газу в підземних сховищах достатньо, запасів вугілля достатньо — на електростанціях і в портах вони вже перевищили 1 мільйон тонн. Щодня завдяки ритмічним постачанням, зокрема залізницею та морем, вони зростають. Одним словом, приводів для оптимізму достатньо».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма повідомив, що наразі в українських сховищах є трохи менш як 12 млрд кубів газу. За його словами, «наявних обсягів достатньо для сталого проходження опалювального сезону». Також він наголосив, що віялових відключень не було й не буде, а «всі проблеми впродовж останніх тижнів були пов’язані винятково з погодними умовами».

Коронавірус в Україні

Зеленський визнав, що захворюваність на коронавірус в Україні зростає. Однак він додав, що завдяки вакцинації на лікарняні ліжка потрапляє набагато менше людей, ніж восени минулого року.

Очільник українського МОЗ Віктор Ляшко заявив, що в лікарнях уже є 20 тис. флаконів ліків проти коронавірусу ремдесивір. За його словами, ще один протикоронавірусний препарат – молнупіравір – має потрапити до лікувальних закладів країни впродовж 7 — 10 днів. Нині Україна має запас із приблизно 10 млн доз вакцини проти коронавірусу, у 2022 році надійде ще 42 млн доз.

Контекст. Західні країни, з-поміж яких і США, упродовж кількох останніх місяців висловлюють занепокоєння щодо можливого вторгнення РФ до України. У Білому домі вважають, що це може статися будь-якої миті. У Держдепі не відкидають, що напад може відбутися в період проведення російсько-білоруських військових навчань.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉