Facebook Pixel

Рейтинги Зеленського та Порошенка зрівнялися до рівня статистичної похибки — КМІС

Якби українці обирали президента наступного тижня, найбільшу підтримку отримали б чинний глава держави Володимир Зеленський і його попередник Петро Порошенко. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 20-21 січня.

Quote«Порівняно найвищу підтримку мають Володимир Зеленський (за нього проголосували б 17,4% з-поміж усіх респондентів і 23,5% серед тих, хто визначився з вибором) і Петро Порошенко (відповідно 15,5% і 20,9%). Різниця в підтримці цих кандидатів у межах статистичної похибки, тобто формально вони «ділять» перше місце», — йдеться у звіті.

Як порівняти з грудневими показниками, підтримка Зеленського скоротилася на 2,7%, а Порошенка – зросла на 4,2%. Проти балотування чинного президента на другий строк висловилися 62,5% респондентів.

На третій сходинці президентського рейтингу розмістилася Юлія Тимошенко (8,8% з-поміж усіх опитаних і 11,8% серед тих, хто визначився). Далі йдуть Ігор Смешко (7,1% і 9,6%), Юрій Бойко (6,9% і 9,3%), Євгеній Мураєв (5,1% і 6,8%), Дмитро Разумков (3,7% і 5%) і Володимир Гройсман (3,2% і 4,3%).

Фото: КМІС

Фото: КМІС

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчим часом, найбільшу підтримку виборців отримала б партія «Європейська солідарність» (за неї віддали б голоси 16% усіх респондентів і 18,9% тих, хто визначився). Другу сходинку ділять одразу три партії: «Слуга народу» (11,6% і 13,7%), «Батьківщина» (11,3% і 13,7%) та «ОПЗЖ» (9,8% і 11,6%) — їхня підтримка відрізняється в межах похибки. Прохідний відсоток також отримали «Розумна політика» (6,4% і 7,6%), «Сила і честь» (6,3% і 7,4%) і «Наші» (4,6% і 5,5%).

Як порівняти з грудневими показниками, суттєво зросла підтримка «ЄС» (+3,5%), втратила позиції «Слуга народу» (-3,7%).

Контекст. Нагадаємо: 20 грудня Державне бюро розслідувань оголосило підозру в так званій вугільній держзраді колишньому президенту України Петру Порошенку. У цій справі проходять також нардеп Віктор Медведчук (ОПЗЖ), бізнесмен Сергій Кузяра та ексміністр енергетики Володимир Демчишин.

19 січня Печерський районний суд Києва обрав Порошенку запобіжний захід у вугільній справі у вигляді особистого зобов'язання. Прокуратура просила про тримання під вартою з альтернативою застави в сумі 1 млрд грн. Захист експрезидента заявив, що оскаржуватиме рішення.

Подякувати 🎉