Facebook Pixel

Ексміністр енергетики Демчишин підозрюється в організації незаконних постачань вугілля з «ЛНР» і «ДНР»

Ексміністру енергетики пред'явили підозру в сприянні діяльності «ЛНР» та «ДНР». Фото: Мусієнко Владислав / УНІАН

Ексміністру енергетики пред'явили підозру в сприянні діяльності «ЛНР» та «ДНР». Фото: Мусієнко Владислав / УНІАН

Прокуратура пред'явила колишньому міністру енергетики України Володимиру Демчишину підозру в сприянні діяльності терористичних організацій, а саме організації незаконних постачань вугілля з «ЛНР» і «ДНР». Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

За даними слідства, після призначення Демчишина в грудні 2014 року на посаду міністра енергетики та вугільної промисловості України його було залучено вищим політичним керівництвом держави до укладання угод на постачання вугілля з територій, підконтрольних терористам.

У Генпрокуратурі пояснюють, що міністр достовірно знав про існування дефіциту вугілля для забезпечення діяльності державних енергогенерувальних підприємств України, обумовленого зривом постачань вугілля з ПАР та блокуванням постачання вугілля з Російської Федерації. Також він усвідомлював, що причина цих подій — примушування України до придбання вугілля в представників «ЛНР» і «ДНР», і розумів, що це сприятиме економічному розвитку та діяльності терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР».

Telegram Logo

На окупованій території було вибрано два вугледобувних підприємства — ДП «Шахта імені К.І. Кісельова» та ДП «Луганськвугілля», які перебували під повним контролем незаконних збройних формувань, а одне з них узагалі не працювало. Саме вони були використані в схемі постачань вугілля. Задля створення видимості законної підприємницької діяльності наказами колишнього міністра до реєстраційних даних цих підприємств було внесено зміни щодо юридичних адрес у Києві, а їх керівниками призначено терористів «ЛНР» і «ДНР».

ПАТ «Центренерго» за вказівкою колишнього міністра уклало договори на постачання вугілля з контрольованими бойовиками підприємствами, що стало підставою для перерахування, переведення в готівку та розподілення на користь терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» понад 200 млн грн.

Контекст. У цьому кримінальному провадженні раніше повідомлялося про підозру народному депутату та ще одній особі у вчиненні держзради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Демчишин обіймав посаду міністра енергетики та вугільної промисловості з 2 грудня 2014 року до 14 квітня 2016 року.

Коментарі

Всі новини