За даними Міністерства енергетики, станом на 10 листопада гарантовані (мінімальні) запаси вугілля не були дотримані на 10 теплових електростанціях. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у своєму Telegram-каналі.
З-поміж них 6 ТЕС входять до групи «ДТЕК»: Курахівська, Ладижинська, Добротвірська, Бурштинська, Запорізька, Придніпровська. Ще 3 входять до «Центренерго» (Зміївська, Трипільська, Вуглегірська) і одна — до «Донбасенерго» (Слов’янська).
Герус підкреслив, що дотримання гарантованих запасів — це не «плани», це одна з умов ліцензійної діяльності, яка безумовно має виконуватися, це правило, обов’язкове до виконання кожною законослухняною компанією.
Контекст. Раніше повідомлялося, що в Україні критично низькі запаси вугілля. Половина енергоблоків ТЕС зупинилася через брак палива.
Міністр енергетики на початку жовтня зазначав, що в жовтні 2021 року — березні 2022 року очікується витрата вугілля енергетичних марок на рівні 15,3 млн тонн. Внутрішній видобуток надасть з цього обсягу близько 9 млн тонн. З необхідного імпорту вже законтрактовано близько 4 млн тонн. Отже, Україна має додатково законтрактувати ще близько 2 — 2,5 млн тонн енерговугілля.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також