Facebook Pixel

На шахтах підвищиться аварійність, видобуток вугілля знизиться, а його імпорт виросте — Міненерго

Міністерство фінансів під час підготовки проєкту бюджету на 2022 рік не врахувало пропозиції Міністерства енергетики на суму 7,6 млрд грн, що призведе до високої аварійності, зниження видобутку вугілля та зростання імпорту ресурсу.

«Ми матимемо таку ж ситуацію, як зараз: непрогнозовану аварійність, зниження видобутку, дуже великий обсяг імпорту вугілля з Казахстану і Польщі та не будемо збалансовані», — повідомив заступник міністра енергетики Олексій Кураков на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП в Києві в середу, передає «Енергореформа».

За його словами, на 4,4 млрд грн недофінансовані поточні витрати вугільних підприємств — заробітна плата й оплата спожитої електроенергії. Загалом не враховані 2,9 млрд грн, що пропонувалися Міненерго на капітальні витрати.

Telegram Logo

Він зазначив, що сума на гірничо-рятувальні роботи зменшена з запропонованих Міненерго 414 млн грн до 340 млн грн, на ліквідацію неперспективних шахт зниження з 1,194 млрд грн до 1,132 млрд грн.

Водночас він зазначив, що 2,9 млрд грн на технічне переоснащення, які Міненерго просило закласти в держбюджет на наступний рік, планувалися для направлення на вісім перспективних шахт.

«Чому вісім? Ми виходили з річної потреби у вугіллі ПАТ «Центренерго», що складає 6,2 млн тонн. Ми враховували баланс, оскільки тільки збалансований видобуток може дати збалансовані реалізацію та ціни», — зазначив заступник міністра.

Він звернувся до комітету з проханням посприяти включенню пропозицій Міненерго щодо фінансування вугільної галузі в проєкт держбюджету-2022.

Також Кураков озвучив пропозицію Міненерго збільшити в законопроєкті №6052 обсяг коштів для погашення боргів із заробітної плати шахтарям за 2021 рік до 2,1 млрд грн замість передбаченого 1 млрд грн.

За словами глави енергокомітета Андрія Геруса, всі розглянуті питання будуть узагальнені та направлені до бюджетного комітету.

Коментарі

Всі новини