Facebook Pixel

Ахметов почав завозити дефіцитне вугілля з Казахстану для проходження зимового періоду

«ДТЕК Енерго», що входить в імперію Ріната Ахметова, очікує першу партію вугілля з Казахстану до кінця цього тижня обсягом 4 тис. тонн.

«Уже цього тижня в Україну має зайти перший склад із вугіллям із Казахстану. Перша постача з цієї країни очікується обсягом близько 4 тис. тонн», — повідомив CEO компанії Ільдар Салєєв під час панельної дискусії Energy Club, передає «РБК-Україна».

Він уточнив, що компанія насамперед використовує вугілля українського видобутку. Проте були укладені контракти на імпорт додаткових обсягів енергетичного вугілля з Польщі, США та Казахстану.

Telegram Logo

«Ми вже тепер робимо все можливе, щоб наша країна могла спокійно пройти опалювальний сезон і в українців узимку були і світло, і тепло. Для забезпечення стабільності української енергосистеми ми насамперед використовуємо вугілля українського видобутку. Але також додатково перші серед компаній почали його завчасний імпорт із Польщі, США, Казахстану», — зазначив Салєєв.

Гендиректор повідомив, що запаси вугілля на складах ТЕС «ДТЕК» зростають і станом на 7 вересня становили 623 тис. тонн. Але стабільне проходження опалювального сезону передусім залежить від стабільної ситуації з тарифоутворенням і погашенням боргів на ринку, що балансує.

За словами директора «ДТЕК Енерго», «Укренерго» заборгувало тільки «ДТЕК Енерго» близько 1,9 млрд грн. Борг НЕК усім учасникам ринку становить близько 11 млрд грн.

Контекст. У серпні 2021 року «ДТЕК Енерго» підписав угоду на постачання 320 тис. тонн вугілля з Польщі з вугледобувного підприємства Bogdanka. Контракт розрахований на період із серпня 2021-го по січень 2022 року. З цієї партії вже завезено 40 тис. тонн. Усього у вересні очікується 60 тис. тонн вугілля.

Пізніше компанія уклала ще один контракт на постачання з польської шахти Zakład Górniczy Brzeszcze. Перша партія обсягом 2,2 тис. тонн також надійшла в Україну. Очікується, що у вересні на ТЕС компанії надійде 20 тис. тонн у межах цього контракту.

До того ж «ДТЕК Енерго» спільно з «Центренерго» погодив з американською компанією постачу 75 тис. тонн вугілля. Судно з паливом прибуде в Україну найближчими місяцями.

Коментарі

Всі новини