Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні критично низькі запаси вугілля. Половина енергоблоків ТЕС зупинилася через брак палива

Об'єднана енергосистема України працює стабільно, незважаючи на низькі запаси вугілля на складах теплоелектростанцій. Загалом за графіком Міненерго на станціях має бути 2982 тис. тонн вугілля.

Наразі на складах ТЕС створено запас вугілля 701 тис. тонн, що більш ніж в чотири рази менше, ніж заплановано Міненерго.

photo-2021-10-25-17-30-56.jpg

ТЕС відключаються через брак вугілля

Згідно з диспетчерською інформацією НЕК «Укренерго», на вечір 25 жовтня в простої через відсутність палива перебувають 13 енергоблоків ТЕС ПАТ «Центренерго». Всі три станції генкомпанії — Вуглегірська, Зміївська та Трипільська — працюють тільки одним блоком на кожній із трьох ТЕС загальною потужністю близько 650 МВт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З цієї ж причини повністю зупинена Слов'янська ТЕС ПАТ «Донбасенерго».

Разом із тим через відсутність вугілля не працюють три блоки ТЕС «ДТЕК Енерго». Один — на Криворізькій ТЕС і два — на Запорізькій ТЕС. Загалом у роботі близько 30 блоків компанії, зокрема й 8 блоків Бурштинської ТЕС.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними Міненерго на ранок 25 жовтня, запаси вугілля на ТЕС і ТЕЦ становили 701,3 тис. тонн, що майже на 52 тис. тонн менше, ніж тижнем раніше. На ранок 18 жовтня була 752,9 тис. тонн. Згідно з графіком накопичення, станом на зазначену дату вугілля має бути 2,97 млн тонн.

АЕС працюють стабільно

Міненерго повідомляє, що базовою генерацією, що виробляє на цей момент більше половини всієї електроенергії рівним графіком, є атомна генерація. Маневрування потужностями для згладжування коливань у споживанні енергії здійснюється за рахунок теплової і гідрогенерації, потужності яких достатньо для стабільної роботи енергосистеми.

У роботі перебувають 11 із 15 атомних енергоблоків: три блоки Рівненської АЕС, чотири — Запорізької АЕС і по два — на Південно-Українській та Хмельницькій АЕС. Загальна потужність працюючих блоків близько 10 ГВт.

doboviy-grafik-virobnitstvaspozhivannya-elektroenergii-nek-ukrenergo-google-chrome.jpg

Скільки вугілля потрібно для проходження зими

Міністр енергетики на початку цього місяця відзначав, що в жовтні 2021 року — березні 2022 очікується витрата вугілля енергетичних марок на рівні 15,3 млн тонн. Внутрішній видобуток надасть з цього обсягу близько 9 млн тонн. З необхідного імпорту вже законтрактовано близько 4 млн тонн. Отже, Україна має додатково законтрактувати ще близько 2 — 2,5 млн тонн енерговугілля.

«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 — пиловугільні та 5 — газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

«Донбасенерго» об'єднує Старобешівську (з 2014 року розташована на окупованій території) і Слов'янську ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт, зокрема потужність СлТЕС становить 880 МВт.

«ДТЕК Енерго» — операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля та виробництво електроенергії з вугілля в структурі холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Встановлена електрична потужність теплової генерації в складі «Східенерго», «Дніпроенерго» й «Західенерго» — 13,527 ГВт (загалом 8 ТЕС).

Коментарі

Всі новини