Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна продовжила заборону імпорту електроенергії з РФ і Білорусі

До листопада поточного року продовжено заборону імпорту е/е з Росії та Білорусі. Фото: commons.wikimedia.org

До листопада поточного року продовжено заборону імпорту е/е з Росії та Білорусі. Фото: commons.wikimedia.org

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП), 29 вересня продовжила заборону на імпорт електроенергії (е/е) з країн, які не є членами Енергетичного співтовариства.

На практиці це означає, що ще на місяць — до 1 листопада поточного року продовжено заборону імпорту е/е з Росії та Білорусі.

Відповідне рішення регулятор ухвалив 29 вересня.

Член комісії Дмитро Коваленко під час засідання зазначив, що це питання розглядалося на засіданні Антикризового енергетичного штабу 27 вересня. Його підтримали учасники ринку, Міністерство енергетики та «Укренерго».

В «Укренерго» зауважили, що ситуація під контролем, і заборона імпорту е/е на місяць не спричинить проблем з операційною безпекою в Об'єднаній енергосистемі країни.

Рішення про подальше продовження заборони буде ухвалено відповідно до оперативної ситуації, зокрема з запасами вугілля.

Водночас НКРЕКП дозволила «Укренерго» проводити в жовтні аукціони з розподілу пропускної спроможності щодо імпорту з РФ і Білорусі на листопад на випадок, якщо заборону не продовжать.

Контекст. Перед Україною може постати проблема з дефіцитом генеруючих потужностей у діапазоні від 2,5 ГВт в 2025 році до 9 ГВт в 2031 році, якщо вона не встановить необхідний рівень базових і напівпікових генеруючих потужностей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини