Facebook Pixel

Міненерго створить «чорний список» трейдерів і постачальників електроенергії

Міненерго анонсувало створення «чорного списку» для несумлінних учасників ринку електроенергії за порушення умов продажу енергії на «Українській енергетичній біржі».

Зокрема, тим, хто потрапить до такого списку, міністерство обмежить доступ до торгів на електронних аукціонах за двосторонніми договорами. Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Міністерство готується представити свої напрацювання під час засідання аукціонного комітету, яке відбудеться 9 липня 2021 року. Щодо запровадження таких змін до Міненерго звернулися «Гарантований покупець» і сама «Українська енергетична біржа».

Такі зміни зможуть стабілізувати ситуацію на ринку електроенергії для гарантування безпеки постачання споживачам.

Крім того, наразі спостерігається спотворення ціноутворення в організованих сегментах ринку. Про це свідчить періодичне падіння цін на електроенергію нижче за собівартість її виробництва навіть найдешевшою атомною генерацією.

Quote«Окремі трейдери та постачальники, які уклали двосторонні договори на купівлю електроенергії за підсумками електронних аукціонів, не виконують взяті на себе зобов’язання щодо купівлі електроенергії в обсягах і за цінами відповідно до договору й порушують умови оплати за відпущену електричну енергію», — пояснили в Міненерго.

Така ситуація ускладнює підготовку енергогенерувальних підприємств до проходження осінньо-зимового періоду й створює загрозу безпеці постачання електричної енергії споживачам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉