Facebook Pixel

Кабмін анонсував зміни до закону про ринок електроенергії

Під час засідання Кабміну було зареєстровано пакет змін до закону про ринок електроенергії. Вони сприятимуть спрощенню приєднання до електромереж у частині оптимізації термінів реалізації та зменшення плати за нього і повинні забезпечити громадянам доступ до енергоресурсів за тарифами, встановленими державою. Крім того, буде введено нову систему штрафів за порушення процедури підключення або його термінів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, в разі його прийняття зменшиться податкове навантаження на операторів систем розподілу завдяки поверненню коштів у вигляді плати за послуги з приєднання. Це дозволить збільшити фінансування на оновлення та розвиток електромереж.

Зазначається, що причинами змін до закону стало посилення відповідальності операторів за дотримання вимог у галузі електроенергетики щодо термінів та якості виконання послуг з приєднання.

Telegram Logo

Законопроєкт також має на меті покращення поінформованості операторів щодо процедури приєднання для недопущення зловживання монопольним становищем.

Також це допоможе підлаштуванню приєднання до всіх типів електроустановок і розширити можливості операторів контролювати процес приєднання за допомогою спецорганізацій. Ще однією з причин є оптимізація використання коштів, отриманих за приєднання.

Зміниться і ставка оплати — вона складатиметься з суми ставки за лінійну частину та ставки плати за потужність. Крім того, оператори будуть зобов’язані в загальнодоступному режимі оприлюднювати дані про вільні потужності мереж, технічну та проєктну документацію, а також результати проведених перевірок та випробувань мереж та об’єктів.

Буде змінено й систему штрафів для надавачів технічних умов за ненадання або затримку надання замовнику технічних умов для підключення та/або порушення строків.

За невиконання приписів, окрім питань про приєднання до електромереж, штраф складе до 5 тис. неоподаткованих мінімумів, у разі повторного порушення протягом року – від 10 тис. до 30 тис. мінімумів. За неподання або подання завідомо хибної інформації – до 10 тис. мінімумів. За невиконання приписів щодо приєднання до мереж – від 10 тис. до 50 тис. мінімумів, повторне порушення протягом року – від 50 тис. до 100 тис. мінімумів.

Наразі максимальний штраф складає 5 тис. неоподаткованих мінімумів, або 85 тис. грн.

У пояснювальній записці зазначається, що для реалізації 105 тис. кВт витрати оператора складають 53 млн грн.

Контекст. Минулого місяця Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища звернулося до НКРЕКП з проханням тимчасово обмежити доступну для імпорту пропускну здатність електромереж, що розподіляється на добових і місячних аукціонах.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини