Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Поставлять на лічильник. «ГарПок» закликає посилити контроль над оплатою електроенергії українцями

Гарантований покупець. Фото: gpee.com.ua

Гарантований покупець. Фото: gpee.com.ua

Щоб збільшити платіжну дисципліну населення за електроенергію після підвищення тарифів, необхідно посилити облік і контроль споживання та оплати.

В іншому разі зростання тарифів не дасть належного ефекту для ринку, заявив директор ДП «Гарантований покупець» Костянтин Петриковець в інтерв'ю «Енергореформі».

«Без належного обліку та контролю не буде очікуваного результату. Так, ймовірно, зменшиться різниця між обсягом зібраних із населення платежів і реальною ціною електроенергії. Можливо, цієї різниці не буде взагалі, але без 100%-вої оплати ефект буде неповним», — наголосив Петриковець.

Він підтримав диференціацію тарифів для різних категорій споживачів. Але, за його словами, це також не дасть гарантії 100% оплати, адже завжди знайдуться способи зловживань із їхнього боку, щоб не оплачувати ресурс повною мірою.

«Де буде контроль — там будуть реально платити, але більшість має лічильники, до яких немає доступу. Споживачі можуть, наприклад, показувати 11 місяців до 100 кВт•год, а один раз покажуть 1000 кВт•год. Тому треба знайти кошти та забезпечити всіх споживачів належним обліком», — запропонував Петриковець.

За його словами, потрібно посилювати умови оплати. Як приклад він навів Азербайджан, де розрахунок за комунальні послуги здійснюється за передоплатою.

«Ця ідея й у нас озвучується давно, але одразу постає питання, що неможливо перевести всіх споживачів на такі лічильники», — зазначив він.

Разом із посиленням контролю над оплатою Петриковець підтримав і подальше зростання тарифів «з огляду на реальний стан забезпеченості населення».

За його інформацією, найвищий тариф розглядається для категорії населення з найбільшим споживанням — 500 кВт•год і більше — на рівні 3,4 грн/кВт•год.

Раніше Міністерство енергетики ініціювало продовження спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення до 1 серпня 2021 року. Додатковий час необхідний для розрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту.

У середині червня міністр енергетики Герман Галущенко анонсував презентацію проєкту нової моделі ПСО до кінця червня. Водночас він зазначив, що для населення, яке споживає обсяг електроенергії до 100 кВт•год, ціна буде нижчою за нинішній тариф (1,68 грн/кВт•год), уточнивши, що 16 млн домогосподарств (або 40% побутових споживачів) споживають до 100 кВт•год.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини