Кабінет міністрів продовжив механізм спеціальних зобов'язань (ПСО) щодо забезпечення електроенергією українців, зберігши ціну для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год до 1 серпня 2021 року.
Про це йдеться у відповідній постанові № 659 від 29 червня.
Чинна ціна на електроенергію мала припинити дію з 1 липня.
Крім того, у постанові йдеться, що строк набуття чинності змін до спеціальних зобов'язань «Енергоатому» та «Укргідроенерго» на оптовому ринку електричної енергії продовжується на місяць (до 15 липня). До цієї дати вони мають укласти договори з постачальниками універсальних послуг пропостачання електроенергії без посередників (наразі компанії постачають її «Гарантованому покупцеві» по 0,15 грн/кВт-год, який перепродує її постачальникам універсальних послуг за такою самою ціною).
Контекст. Востаннє Кабінет міністрів підвищував тариф на електроенергію в січні 2021 року, встановивши її на рівні 1,68 грн/кВт-год. Також Кабмін скасував пільговий тариф за перші 100 кВт-год, який становив 90 копійок. Тепер споживачі за всю електроенергію сплачують за єдиним тарифом — 1,68 грн/кВт-год.
Додамо також, що кілька тижнів тому міністр енергетики Герман Галущенко анонсував презентацію проєкту нової моделі покладання спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення до кінця червня. За його словами, для населення, яке споживає до 100 кВт-год на місяць, ціна буде нижчою за нинішній тариф.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні