Facebook Pixel

Кабмін придумав спосіб підвищити ціни на електроенергію: підняти тарифи не для всіх

Кабінет міністрів розглядає варіант підвищення тарифів на електроенергію для тих, хто використовує понад 300-500 кВт·год.

Уряд ще не прийняв остаточне рішення, але видання «Обозреватель», з посиланням на свої джерела, пише, що розглядаються наступні варіанти:

  • тариф переглянуть цього року, але не в квітні (раніше планували підвищити тариф із наступного місяця);
  • новий тариф стосується тих, хто витрачає багато електроенергії;
  • тариф визначать влітку, ймовірно, йдеться про понад 2,5 грн за кВт·год.

Видання пише, що підвищення торкнеться тих, хто витрачає понад 500 кВт·год електроенергії на місяць і зараз Кабмін розглядає відповідний механізм. Це рішення пояснюють тим, що таку кількість електроенергії витрачають ті, хто живе у великих будинках і квартирах і користується великою кількістю техніки і, очевидно, можуть дозволити платити повну вартість. Але можуть постраждати українці, які не оформляють субсидію, але використовують електричний котел, оскільки взимку можуть споживати близько тисячі кВт·год.

Quote«Дуже складно пояснити людям, у яких дійсно немає грошей, чому вони не можуть платити 1,68 грн. Цей тариф не переглядали з 2017 року. Реальна вартість електроенергії вже щонайменше на 30% вище. І то за умови, що всі платитимуть за однаковою ціною», — запевнив співрозмовник в уряді.

Контекст. Раніше Національна комісія з регулювання питань енергетики і комунальних послуг скасувала ряд пільг на електроенергію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉