Facebook Pixel

Нові ліки від коронавірусу: як молнупіравір допоможе зупинити поширення COVID-19

Вчені з Університету штату Джорджія винайшли противірусний препарат, який може зупинити передачу коронавірусу протягом 24 годин. Дослідження були проведені на тхорах. Наразі препарат проходить клінічні випробування першої та другої фази.

Препарат має назву MK-4482 / EIDD-2801, або молнупіравір. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Microbiology.

Результати дослідження показали, що препарат може запобігти розвитку серйозних симптомів коронавірусу, а також зупинити передачу захворювання та стримати зростання локальних спалахів за одну добу.

Молнупіравір створила фармацевтична компанія Drug Innovation Ventures разом із біотехнологічною компанією Ridgeback Biotherapeutics. Спочатку препарат призначався для лікування грипу та запобігання створення вірусом своїх копій.

Під час тестування препарату на тхорах виявилося, що кількість вірусних часток в організмі тварин зменшилася. А після того як їх пересадили до клітки зі здоровими тваринами, ніхто з них не заразився.

Під час клінічних випробувань пацієнти з коронавірусом приймають препарат у трьох різних дозах кожні 12 годин упродовж п'яти днів.

Контекст. Міністерство охорони здоров'я збиралося внести препарат «Біовен» (виробництва «Біофарма плазма») до протоколу лікування COVID-19.

Подякувати 🎉