Facebook Pixel

Люди з коронавірусом найбільш заразні в перші п'ять днів – дослідження

Фото: BBC

Фото: BBC

Автори нового великого дослідження, результати якого опубліковані в журналі The Lancet Microbe, на великому обсязі статистичного матеріалу показали, що люди, інфіковані коронавірусом, з найбільшою ймовірністю передають вірус протягом перших п'яти днів після появи симптомів. Тому дослідники наголосили на необхідності якомога більш раннього виявлення та ізолювання людей, які захворіли на COVID-19.

У дослідженні йдеться, що хоча генетичний матеріал коронавірусу протягом декількох тижнів виявлявся в зразках, взятих з респіраторних органів, і в стільці пацієнтів, ні в яких зразках, взятих після дев'яти днів з моменту зараження, не було виявлено живих вірусів.

Зараз в багатьох країнах діють рекомендації по самоізоляції протягом 10 днів після того, як вперше з'являються симптоми. Це, за словами авторів дослідження, узгоджується з їх висновками.

Telegram Logo

У дослідженні не приділялося достатньої уваги безсимптомним хворим, тому що доступні дані по ним обмежені, але автори вважають, що ці люди можуть бути такими ж заразними, але протягом більш короткого періоду, так як вірус гине у них швидше.

Порівняльні розміри коронавируса і різних мікрочастинок

particle-size-of-coronavirus-and-pm25-and-masks.jpg

Додатково. The Page зібрало останні новини про ціни на вакцини проти коронавірусу різних компаній і про те, на якій стадії знаходиться розробка.

Коментарі

Всі новини