Facebook Pixel

Нова хвиля COVID-19, щеплення дітей і запаси вакцин в Україні – головне з інтерв’ю Кузіна

Інтерв’ю головного санлікаря Ігоря Кузіна ВВС Україна. Фото: Pixabay

Інтерв’ю головного санлікаря Ігоря Кузіна ВВС Україна. Фото: Pixabay

Головний санітарний лікар Ігор Кузін дав інтерв’ю виданню ВВС Україна, у якому розповів, коли українцям чекати на нову хвилю коронавірусу, коли почнуть щеплювати проти COVID-19 наших маленьких співгромадян і чи вистачить усім вакцин. The Page публікує головне.

Коли буде нова хвиля коронавірусу

За прогнозами Кузіна, нова хвиля захворюваності накриє Україну наприкінці цього місяця. Її пік має припасти «на лютий із поступовим спаданням до квітня». Головний санлікар вважає, що в цей період у нашій країні переважатиме штам «Омікрон», який характеризується легшим перебігом хвороби, аніж, наприклад, його попередник «Дельта».

На питання щодо готовності системи охорони здоров’я до нової хвилі Кузін чіткої відповіді не дав. Проте він зазначив, що нині проблем із забезпеченням киснем немає. Санлікар додав, що до квітня 2022 року в кожної української лікарні буде своя киснева станція.

Telegram Logo

Вакцинація дітей віком від 5 років

Кузін заявив, що досвід інших країн продемонстрував безпечність вакцинації дітей проти коронавірусу. Він додав, що розгляд цього питання в Україні розпочнеться «орієнтовно у квітні».

За словами чиновника, вакцинуватимуть дитину лише за згодою батьків. Однак порадив імунізувати дітей з астмою, онко- та серцево-судинними захворюваннями, оскільки перебіг хвороби в них може бути важким.

За даними МОЗ, у країні щепили проти COVID-19 уже 140 тис. осіб у віковому діапазоні від 12 до 18 років.

Чи вистачить українцям вакцин

МОЗ 6 січня офіційно надало дозвіл на ревакцинацію всіх дорослих українців без винятку. З огляду на це й те, що в країні жодної дози не отримали понад 50% населення, виникло питання щодо того, чи вистачить в Україні препаратів для всіх.

Quote«Вакцини вистачить. Ми можемо сказати це чітко. Україна має контракти на постачання 25 млн доз Pfizer упродовж 2022 року та 6,5 млн доз CoronaVac. Ще майже 10 млн доз маємо отримати як допомогу в рамках механізму Covax», — розповів Кузін.

Контекст. Минулої доби COVID-19 в Україні виявили в 5 429 осіб, зокрема 306 дітей. Від коронавірусу померли 219 осіб, одужали — 7 761 особа.

З 10 січня цього року в Австралії почали вакцинувати дітей від 5 років. У ЄС регулятори дали на це дозвіл 13 грудня 2021 року. Американські медичні заклади 3 листопада 2021 року почали робити щеплення проти коронавірусу дітям від 5 до 11 років. У жовтні 2021 року рішення вакцинувати дітей від 3 років ухвалили в Китаї.

Коментарі

Всі новини