Facebook Pixel

«Омікрон» в Україні. Новий штам коронавірусу виявили на Київщині, у Дніпрі та Львові

В Україні виявили п’ять нових випадків зараження людей новим штамом коронавірусу «Омікрон».

Quote«Перший випадок підтвердили ще 18 грудня в головній референс-лабораторії ЦГЗ. П’ять нових — в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського», — повідомив головний санлікар України Ігор Кузін.

За його словами, нові випадки виявили в Києві, Київській області, Дніпрі та Львові. У трьох заражених «Омікрон» зафіксували після їх повернення з Німеччини, Польщі та ОАЕ. Наразі експерти займаються проведенням епідеміологічного розслідування виявлених випадків та перевіряють наявність вірусу в контактних осіб.

Кузін нагадав, що ефективними профілактичними заходами проти будь-яких штамів коронавірусу, зокрема «Омікрону», залишаються використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.

Додатково. У зв’язку зі стрімким поширенням «Омікрону» декілька європейських країн повідомили про рекордно високий рівень випадків захворювання на COVID-19.

  • Минулої доби Франція повідомила про рекордний рівень коронавірусу — 179 807 нових підтверджених випадків, натепер це найвищий показник за день з початку пандемії. Попередній рекорд — 104 611 осіб — було встановлено в суботу.
  • Великобританія повідомила про рекордну кількість нових випадків COVID-19 за останні 24 години — 129 471 хворих. Попередній максимум щоденних заражень був встановлений 24 грудня (122 186 людей).
  • Португалія також повідомила про рекордно високий рівень випадків коронавірусу за день (17 172), попри один із найвищих показників вакцинації у світі.

Контекст. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 17 грудня «Омікрон»-штам зафіксували у 89 країнах. 18 грудня до них приєдналась і Україна.

Учені з британської організації ZOE COVID Study назвали основні симптоми, які супроводжують «Омікрон»: нежить, головний біль, підвищена втомлюваність, чхання, біль у горлі. У звітах учених згадується ще один симптом — втрата апетиту.

Раніше цього місяця ВООЗ закликала розпочати бустерну вакцинацію на тлі швидкого поширення нового штаму.

Подякувати 🎉