Facebook Pixel

«Омікрон» гуляє вже в 90 країнах, серед яких і Україна. Держави починають вводити обмеження

Новий штам коронавірусу «Омікрон» швидко поширюється світом. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 17 грудня його зафіксували у 89 країнах. 18 грудня до них приєдналась і Україна. Намагаючись зупинити швидке його поширення, влада країн вдається до впровадження різних обмежувальних заходів.

Поширення «Омікрон»-штаму у світі

В той час як на початок грудня «Омікрон»-штам був виявлений у 38 країнах, тепер їх кількість зросла до 90.

18 грудня перший випадок зараження «Омікроном» зафіксували в Україні. Новий штам виявили в жінки, яка повернулася з ОАЕ. Наразі органи охорони здоров’я проводять епідеміологічне розслідування цього випадку та перевіряють осіб, із якими інфікованим особа контактувала.

Країни починають вводити санітарні обмеження:

  • Влада Нідерландів оголосила в країні жорсткий локдаун.
  • Німеччина обмежила в’їзд для громадян низки європейських країн, зокрема Великобританії. Також Берлін повернув для цих мандрівників обов'язкову двотижневу самоізоляцію.
  • Про впровадження суворих карантинних обмежень задумалась Італія (обов’язкове носіння масок, негативний тест на COVID-19 для відвідування громадських місць тощо).
  • У британській столиці на вихідних оголосили режим надзвичайної ситуації. Королева Єлизавета ІІ скасувала традиційну різдвяну вечерю.
  • Ізраїль заборонив своїм громадян їздити до Британії, Данії, Іспанії, Фінляндії, Швеції, Франції, Норвегії та ОАЕ.
  • Ірландія ввела комендантську годину для барів і ресторанів (до 30 січня вони зможуть працювати до 20:00).
  • Франція посилила правила в’їзду до країни. У країні скасували всі новорічні заходи на Єлисейських полях.
  • У США прогнозують, що найближчими тижнями «Омікрон»-штам стане домінувати в країні, та закликали громадян до ревакцинації.

Симптоми омікрон-штаму

Вчені з британської організації ZOE COVID Study назвали основні симптоми, які супроводжують «Омікрон». До найбільш поширених входять:

  • нежить,
  • головний біль,
  • підвищена втомлюваність,
  • чхання,
  • хворе горло.

У звітах вчених також згадується такий симптом як втрата апетиту

Особливості «Омікрону»

В останньому звіті ВООЗ наголошується, що в у тих країнах, де «Омікрон»-штам уже є, кількість нових випадків подвоюється кожні півтора-два дні. Також в організації підкреслили, що новий штам коронавірусу швидко розповсюджується в країнах із високим рівнем колективного імунітету. Фахівці ВООЗ мають переконливі докази, що «Омікрон» поширюється швидше за «Дельта»-штам та не відкидають, що в найближчому майбутньому саме він стане домінувати у світі.

Дані про клінічний ступінь тяжкості «Омікрону» все ще обмежені. В організації заявляють про необхідність більшої кількості даних. Проте попередні дослідження вчених різних країн дають підставу вважати, що перебіг «Омікрон»-штаму легший, ніж у «Дельти». Водночас ризик повторно захворіти на коронавірус з «Омікроном» у 5 разів вищий, ніж у разі з будь-яким іншим штамом.

Також у ВООЗ не мають єдиних висновків щодо ефективності вакцин проти нового штаму. Однак результати, отримані в Англії, свідчать про суттєве зниження захисту проти «Омікрону» після введення двох доз вакцини Comirnaty (Pfizer-BioNTech) та Vaxzevria (AstraZeneca). Але через два тижні після введення третьої дози їх ефективність проти «Омікрону» була вищою, ніж проти «Дельти».

Експерти дійшли висновку, що «Омікрон»-штам, схоже, не впливає на точність ПЛР-тестів і тестів для швидкої діагностики (Ag-RDT).

Контекст. Нагадаємо: минулого тижня Україна підписала договори із компанією Pfizer про закупівлю 300 тис. курсів ліків проти коронавірусу «Паксловід» та з компанією Merck Sharp & Dohme (MSD) про закупівлю 300 тис. курсів ліків проти коронавірусу «Молнупіравір» для амбулаторного лікування.

Подякувати 🎉