Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вчені виявили ще заразнішу мутацію «Дельти»

Агресивніший підвид дельта-штаму коронавірусу на 10 — 15% заразніший за перший. Фото: NIAID-RML

Агресивніший підвид дельта-штаму коронавірусу на 10 — 15% заразніший за перший. Фото: NIAID-RML

Британські вчені виявили новий агресивніший підваріант штаму коронавірусу «Дельта» — AY.4.2. На нього припадає вже 10% випадків захворювань у країні, пише FT.

Джеффрі Баррет, директор Ініціативи з геноміки Covid-19 в Інституті Wellcome Sanger в Кембриджі, і Франсуа Балу, директор Інституту генетики в Університетському коледжі Лондона, виявили, що «наступник» дельта-штаму на 10 — 15 % заразніший, ніж його первісний варіант. Експерти прогнозують, що підваріант у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) спочатку належатиме до категорії «досліджуваного варіанту», після чого його назвуть грецькою буквою в усталеній системі найменувань.

За словами Балу, якщо попередні докази підтвердяться, AY.4.2 може бути визнаним найзаразнішим штамом коронавірусу з початку пандемії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Раві Гупта, професор клінічної мікробіології Кембриджського університету, сказав, що важко передбачити наслідки окремих мутацій, тому що вони впливають на форму й поведінку білка-шипа у такий спосіб, який вчені ще не розуміють.

«Ми дійсно не знаємо, як сама Delta досягає такої високої заразності», — сказав він.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Український МОЗ очікує пік цьогорічної хвилі пандемії COVID-19 і пікові навантаження на систему охорони здоров'я наприкінці жовтня — у середині листопада.

За минулу добу в країні виявили 18 912 нових хворих та зафіксували 495 смертей.

Коментарі

Всі новини