Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Штам «Дельта» особливо заразний — поширюється, як вітрянка

Штам коронавірусу «Дельта» поширюється так само легко, як вітряна віспа (вітрянка). Вакциновані особи теж можуть заразитися цим штамом, хоча вони й захищені від тяжкого перебігу хвороби на 90%.

Про це йдеться в документі Центру з контролю та профілактики інфекційних захворювань США (CDC), передає The Washington Post.

Інформація спливла з внутрішньої презентації CDC і ґрунтується на ще не опублікованих результатах дослідження штаму «Дельта». Директор CDC доктор Рошель Валенські в коментарі CNN підтвердила справжність документа, заявивши, що «це дуже серйозно».

Згідно зі звітом, штам «Дельта» поширюється так само легко, як вітряна віспа, і швидше за Еболу, сезонний грип, «іспанський» грип 1918 року, віспу, MERS і SARS.

У звіті також наголошується, що вакцинація не перешкоджає поширенню інфекції. Щеплені особи також можуть захворіти, але щеплення захищає від важких форм захворювання — ризик важкого перебігу захворювання або смерті знижується в 10 або більше разів. У вакцинованих також утричі знижується ризик інфікування.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін висловив упевненість, що країна повернеться до «червоної» зони карантину. Це пов'язано з поширенням нових штамів коронавірусу.

МОЗ України закликає населення робити щеплення проти COVID-19 — з 21 липня вакцинація доступна всім охочим дорослим громадянам країни.

28 липня Кабмін посилив правила в'їзду в Україну через поширення штаму «Дельта». Однак у вакцинованих українців та іноземців будуть переваги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини