Facebook Pixel

МОЗ запропонував ввести обов'язкову самоізоляцію всіх, хто в'їжджає в Україну без щеплень

Автор
Термін самоізоляції складе 14 днів — але його можна зменшити до семи. Фото: Pixabay

Термін самоізоляції складе 14 днів — але його можна зменшити до семи. Фото: Pixabay

В Україні задумалися над впровадженням обов'язкового 14-денного карантину для всіх, хто в'їжджає в країну, але не пройшов повну вакцинацію проти коронавірусу. Причиною нових обмежень стало швидке поширення дельта-штаму коронавірусу світом. Відповідні заходи запропонував на селекторній нараді в Офісі президента глава МОЗ Віктор Ляшко, повідомила пресслужба ОПУ.

Нові антикоронавірусні обмеження для охочих в'їхати в Україну хочуть впровадити через швидке поширення в деяких регіонах Європи та світу більш агресивного і заразного штаму коронавірусу.

Пропонується при перетині кордону відправляти нещеплену людину на 14-денну обсервацію (домашній карантин). Термін самоізоляції можна буде зменшити у два рази, якщо після перших семи днів людина погодиться пройти ПЛР-тестування та отримає негативний результат.

Telegram Logo

Самоізоляція, додав Ляшко, не поширюватиметься на невакцинованих людей до 18 років, а також на тих, хто покине Україну до вступу в силу нових правил і потім захоче повернутися. Водночас міністр не назвав точних термінів, коли уряд може ухвалити постанову, необхідну для посилення обмежень.

Контекст. В Україні поки що офіційно зафіксовано лише чотири випадки дельта-штаму. Дві жінки захворіли після відвідин Росії, де цей штам лютує, ще два випадки було лабораторно підтверджено на Закарпатті. Проте наприкінці червня Кабмін обмежив сполучення з країнами, де дельта-штам був особливо сильний.

На цей час на першому місці за поширенням залишається штам «Альфа», який уперше виявили в Британії — його зафіксували в 178 країнах. Штам «Бета» виявили на 123 територіях, штам «Дельта» — в 111 країнах.

Коментарі

Всі новини