Facebook Pixel

Спалах штаму «Дельта». Коли очікувати поширення в Україні

Мутований штам COVID-19 «Дельта» виявили вже в 111 країнах світу. Збільшення кількості хворих у всьому світі зросла на 10% з 5 до 10 липня.

Зараз у світі циркулює новий небезпечний штам COVID-19 «Дельта». Вперше його зафіксували в Індії, але зараз відомо про випадки інфікування їм у 96 країнах, повідомляє пресслужба Всесвітньої організації охорони здоров'я.

23 червня стало відомо, що штам дістався і України. У двох жительок Закарпаття вже запідозрили цей різновид захворювання.

«Йдеться про двох молодих жінок, які повернулися на Закарпаття з Росії. Одна з них два тижні провела у нас в реанімації, дуже важко проходило лікування. Саме тому ми направили їхні аналізи до Києва, а вже звідти їх направили на дослідження в Європейську лабораторію, де підтвердять або спростують наявність у наших пацієнток штаму Delta», — повідомив головний лікар Закарпатської інфекційної лікарні Михайло Поляк.

Водночас хворих із підозрою на зараження індійським варіантом коронавірусу стало більше.

«Найімовірніше наступного тижня ми вже отримаємо фінальне підтвердження про нові зразки, там уже є підозри на «Дельту». Тому, ймовірно, цифри оновлюватимуться», — сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Рада національної безпеки і оборони вже підтвердила наявність штаму «Дельта» в Україні. Тому необхідно скоординувати роботу влади для підготовки до потенційного спалаху хвороби в Україні, а також продовжувати активну вакцинацію населення. Шмигаль також наголосив на необхідності нарощувати темпи вакцинації проти COVID-19.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні вже зроблено майже 3,5 млн щеплень проти COVID-19:понад 2 млн українців отримали першу дозу і більш 1 млн завершили вакцинацію. За минулий тиждень було зроблено 563 тис. щеплень, що є найвищим тижневим показником з початку прищеплювальної кампанії.

Контекст. Нині на першому місці за поширенням залишається штам «Альфа», який вперше виявили в Британії, а зараз зафіксовано в 178 країнах світу. На другому місці штам «Бета» (ПАР) із поширенням у 123 країнах. Найменше поширився штам «Гамма», перший випадок якого виявили в Бразилії — в 75 країнах.

ВООЗ також заявила про збільшення кількості хворих у всьому світі на 10% з 5 до 10 липня. Сьогодні в середньому повідомляють про 400 тис. нових інфікованих на добу, що на 25 тис. більше ніж на минулому тижні. На 3% збільшилася також кількість смертей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉