Facebook Pixel

Надійний захист від дельта-варіанта коронавірусу забезпечує тільки повна вакцинація — дослідження

Дослідження, результати якого опубліковані 8 липня в журналі Nature, розкриває нові подробиці про дельта-варіант коронавірусу. Учені аналізували, наскільки добре delta-штам у лабораторному посуді міг ухилятися від препаратів із моноклональними антитілами, зокрема бамланівімаба, та природних антитіл, що виробляються в організмі людини після інфекції або вакцинації. Дослідники з Інституту Пастера у Франції виявили нижчий захист від цього варіанта, ніж від трьох інших варіантів коронавірусу.

«Це важливе дослідження підтверджує імунну ухильність delta, яка збільшує його здатність до передавання та робить його натепер найбільш грізною версією вірусу», — зазначив Ерік Тополь, директор і засновник Scripps Research Translational.

Отримані дані підтверджують ефективність вакцин проти варіанта «дельта», якщо люди отримують рекомендовані дві дози. Вони також підтверджують підвищення імунітету, яке дає одна доза вакцини людям, раніше інфікованим іншим штамом коронавірусу.

«Усі дані показують, що люди, які пройшли повну вакцинацію, мають надійний захист від delta і всіх інших штамів, — стверджує Анджела Расмуссен, вірусолог і науковий співробітник Джорджтаунського центру науки й безпеки. — «Дельта» залишається загрозою в першу чергу для невакцинованих або частково вакцинованих людей».

Додатково. Pfizer і BioNTech планують запросити дозвіл у регуляторів США і ЄС на використання третьої дози вакцини проти коронавірусу. Додаткова доза вакцини допоможе підтримувати необхідний рівень захисту навіть через півроку після повної вакцинації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉