Facebook Pixel

ВООЗ заявила про загрозу нової хвилі коронавірусу «дельта» у Європі. Україна настроєна оптимістичніше

Автор
ВООЗ побоюється нового спалаху коронавірусу. А в Україні впевнені, що раніше осені нової хвилі не буде. Фото: Pixabay

ВООЗ побоюється нового спалаху коронавірусу. А в Україні впевнені, що раніше осені нової хвилі не буде. Фото: Pixabay

У Європі на 10% збільшилася кількість випадків захворювання на коронавірус штаму «дельта». Тому в регіоні виникла небезпека нової хвилі коронавірусу, яка почнеться передчасно, заявив голова європейського підрозділу ВООЗ Ханс Клюге, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Клюге назвав причинами зростання захворюваності подорожі, зборів людей, скасування карантинних і соціальних обмежень. Він закликав європейців «дисциплінуватися», щоб уникнути нової хвилі коронавірусу, яка може стати куди серйознішою за попередні.

Загалом у ВООЗ відзначили, що дельта-штам, будучи більш заразним, агресивним і стійким, активно витісняє традиційні альфа-штами коронавірусу. Водночас у середньому в Європі вакцинувалися 24% населення. Понад половини населення середніх і старших вікових груп, а також близько 40% медпрацівників ще не пройшли вакцинацію, в той час як ВООЗ вимагає вакцинувати 80% дорослого населення.

Telegram Logo

В Україні, попри песимізм ВООЗ, дають більш оптимістичні прогнози щодо початку нової хвилі пандемії: Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) раніше осені її не очікує.

«Натепер ми реєструємо стабільне зниження. Найближчим часом зростання захворюваності не очікується», — розповіла завідувачка відділом організації епіднагляду ЦОЗ Оксана Кошалки.

Станом на ранок 2 липня за добу МОЗ зареєструвало в Україні 696 випадків коронавірусу. В останні дні показники смертності, динаміки зростання, завантаженості ковідних ліжок і кількості госпіталізацій на добу продемонстрували тенденцію до зниження. Проте в ЦГЗ нагадали, що відмовлятися від карантинних обмежень ще рано, а міграція дельта-штаму в Україну — це питання часу.

Контекст. Наприкінці червня в Україні виявили два випадки коронавірусу штаму «дельта» — у двох жінок, які відвідували Росію. У зв`язку з цим Кабмін заборонив в`їзд із країн, де дельта-штам поширюється найактивніше, а з 2 липня в Україні діють нові карантинні норми.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини